ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 17:01

AOSB’ye güneş enerjisi

AOSBye güneş enerjisi


Korona Genel Müdürü Yusuf Özer ve Alman ortağı Soleos Enerji, Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Bekir Sütcü’yü ziyaret ederek, güneş enerjileri hakkında bilgi verdi.

Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak hem enerjideki dışa bağımlılığı azaltmak hem de çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen enerji alışkanlığını yaygınlaştırmayı amaçlayan Korona temiz enerji sistemleri Alman firmasıyla ortaklık imzası attı. Ortaklık sonrasında Adana’ya gelen Alman güneş enerjisi firması Soleos Genel müdürü Zouhaier Kefi , Soleos Türkiye sorumlusu Murat Gül ve Korona Genel Müdürü Yusuf Özer, Adana Organize sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü’yü ziyaret etti.

Korona Temiz Enerji Sistemleri Genel Müdürü Özer, Sütcü’ye gelişen Türkiye sanayisinde doğal enerjinin faydalarını anlattı. Özer, güneş enerjisine yapılan yatırımın 7 yıl içerisinde kendi parasını çıkartabileceğini dile getirdi. Soleos Genel Müdürü Kefi de firmalarını 2008 yılında kurduklarını ifade ederek, Almanya’nın güneş görmeyen birçok bölgesinde de güneş enerjisi kurduklarını ve güneş enerjisinin giderek arttığını dile getirdi.

AOSB Genel Başkanı Sütcü, konuşmaları dikkatli bir biçimde dinleyerek kendisinin konu ile ilgili bilgisinin olduğunu ifade etti. Sütcü, kendi fabrikalarında da güneş enerjisi uygulamalarını yapmak istediklerini belirtti. Sütcü, konuyu yönetim kuruluna götüreceğini söyleyerek teknik yardımında Korona Temiz Enerji Sistemleri tarafından destekleneceğini ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER