ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 20:24

Antalyalılar, pazar günleri cami kahvaltısında


Antalya Muratpaşa'da Lara Kökler Camii'nde, her pazar günleri sabah namazı sohbetleri şeklinde ikramlı programlar yapılıyor. Her hafta değişik konuşmacıların katıldığı program, sabah namazından önce Kur’an-ı Kerim tilaveti ardından meal okuyarak devam ediyor. Namaz kılındıktan sonra sohbet yapılıyor arkasından kahvaltı eden cemaat dağılıyor.

Ramazan ayı hariç kesintisiz 3 yıldır devam eden bu etkinlik, çarşıda esnaflık yapan mahalle halkından ve değişik mahallelerden ve çeşitli semtlerden katılımlar ile büyük bir rağbet görüyor. Sabah namazı sohbet buluşmaları halen artarak gösterilen ilgi ile devam ettiriliyor.

Bu haftaki konuşmacı İl Müftü Yardımcısı Mustafa Aydın, Kutlu Doğum'u anlattı. Sohbet sonrasında ise camii içinde çay ve kahvaltı ikramı yapıldı. Program, ikram sonrası rızk ve bereket duası ile sona erdi. Katılanların manevi duygularla memnun olarak ayrıldığı sabah namazı etkinliğinin Antalya'da artarak devam ettiğini belirten Aydın, şu anda merkez ilçelerde 30’un üzerinde ve ilçelerde birçok camide bu uygulamanın devam ettiğini kaydetti.

Müsellim Camii'nde de haftanın her salı ve cumartesi günleri aynı uygulama devam ediyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER