ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 15:23

Antalya’da 5 plaja daha mavi bayrak


Türkiye’de en fazla mavi bayrak bulunan plajların Antalya’da yer aldığı belirtildi. Yapılan son çalışmalarla Antalya’ya 5 plaja daha mavi bayrak flaması verildi.

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın öncülüğünde yürütülen mavi bayrak projesi kapsamında, Antalya Büyükşehir Belediyesi mücavir alanındaki Lara Sahili’nde bulunan Lara Dido Beach Plajı ve Konyaaltı Beach Park işletmesi bünyesinde bulunan 4 plaj mavi bayrakla ödüllendirildi. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın Büyükşehir Belediyesi’ne teslim ettiği mavi bayrakları Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, Lara Dido Beach Plaj İşletme Müdürü Hasan Topal ile Beach Park işletmecisi Menzilcioğlu Turizm Yatırımları A.Ş. adına Serap Atmaca’ya teslim etti.

Genel Sekreter Aktekin, 5 plajın daha mavi bayrak almaya hak kazanmasının sevindirici olduğunu söyledi.

    Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen ‘Mavi Bayrak 2013’çalışma programı kapsamında Türkiye genelinde 383 plaj, 13 yat ve 21 marinaya mavi bayrak verildi. Türkiye bu rakamlarla dünyada İspanya, Yunanistan ve Fransa’dan sonra en fazla mavi bayrak sahibi olan 4’üncü ülke oldu. Antalya ise 197 plaj, 6 marina ve 5 yatta mavi bayrak sahibi olarak Türkiye’de birinci sırada yer alıyor. Mavi bayrak, asılı bulunduğu plajın güvenli ve denizinin de temiz olduğu anlamına geliyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER