ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 17:02

Antalya, olimpik yüzme havuzuna kavuşuyor

Antalya, olimpik yüzme havuzuna kavuşuyor


Antalya Kepez Belediyesi’nin, yapımında sona gelinen Kepezpark Varsak Projesi'nde yer alan Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu’nun çatısının montajına başlandı.

Kepez Belediyesi’nin, içerisinde tam olimpik kapalı yüzme havuzu ve masal parkının bulunduğu Kepezpark Varsak Projesi'nde geri sayım başladı. Geçtiğimiz yıl temmuz ayında temeli atılan spor ve eğlence merkezinin inşasının yüzde 85’i tamamlandı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, çocuklara ve gençlere armağan ettiği tesis, Varsak Süleyman Demirel Bulvarı’nda 46 dönümlük araziye inşa ediliyor. Projenin lokomotifi olan, dış cephe cam kaplama, sıva, elektrik, su, ısı yalıtım, havalandırma gibi ince işleri tamamlanma aşamasına gelen olimpik havuzun üzeri kapatılıyor.

Kepez Belediye Meclisi’nin, Adnan Menderes ismini verdiği havuzun, çatısının montajına başlandı. Projede yer alan iki adet sentetik çim futbol sahasının, tribünlerinin, soyunma odalarının, basketbol sahalarının ve içerisinde gençlik merkezinin, cep sinemasının olduğu sosyal tesisin, yürüyüş parkurunun, yapay gölün, ince işlerinin yapımı da bitme aşamasına geldi.

İhale yöntemiyle inşa edilen ve Antalya’da bir ilk olan masal parkının yapımı da hızlı bir şekilde devam ediyor. 5 dönüm alana kurulacak olan masal parkında, klasik ve günümüzün popüler çizgi film karakterlerinin, Türk ve dünya masal kahramanlarının maketleri olacak.

Yaklaşık maliyeti 20 milyon TL olan Kepezpark Varsak’ın, Temmuz ayı içerisinde hizmete açılması planlanıyor.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER