ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 14:05

Annesinin katilinin bulunmasını istedi


 Samsun'da 9 yıl önce evinde ölü olarak bulunan Fatma İnan'ın (72) kızı İkbal Cüre (59), annesinin katil ya da katillerinin hala bulunarak adalet önüne çıkarılamadığını söyledi. Cüre, Annesinin kolundaki bilezikleri için öldürüldüğünü belirterek, "Devletten tek istediğim eğer annemin ölümüne içeriden veya dışarıdan sebep olan ya da olanlar varsa bulunsun." dedi.

        Fatma İnan, Samsun'un Kavak ilçesine bağlı Soğuksu Mahallesi'ndeki evinde eşi Murat İnan (73) tarafından evinde tülbent ve kayışla boğularak öldürülmüş halde bulunmuştu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen ekipler, yaptıkları araştırmada, İnan'ın kolundaki 3 bileziğin çalınmış olduğu belirlenmiş, eşi Murat İnan, evinin önünde rastladığı ve kendilerini TEDAŞ görevlisi olarak tanıtan 3 kişinin cinayeti işlemiş olabileceğini iddia etmişti.

        İnan'ın Çarşamba da hemşire olarak görev yapan İkbal Cüre, olayı ilk günkü gibi hala unutamadığını belirterek, annesinin katilinin bulunmasını istedi. "O gün babam dâhil Kavak, Soğuksu Mahallesi'ndeki evimizde 14 Ekim 2004 günü 5 kişi oturulmuş, mahalleden komşular varmış. Annem Fatma İnan hatta o gün oruçluydu. O gün iddiaya göre evdeki misafirler bizimkilerden para istemişler. Evde kasa ve kasada altınlar da vardı. Ama sadece annemin kolundaki 3 bilezik alınmış. O zaman çıkan haberlerde tülbent ve kayışla boğularak öldürülmüş bulundu yazılmıştı. Fakat adli rapora göre annemin korkmaya bağlı kalp krizi geçirdiği bildirilmişti. Benim tek isteğim eğer annemin katilleri veya katili kimse artık bulunsun, bu olay gizli kalmasın.” dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER