ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 16:08

Anneler bilgilerini yarıştırdı


 Bolu Gerede Halil Nom Ortaokulu, 'Okullar Hayat Olsun' projesi kapsamında bilgi yarışması düzenledi. Bilgi yarışmasına 5, 6 ve 7. sınıf anneleri katıldı. Annelere belirlenen kitapları okumaları için yaklaşık 2 ay süre verildi.

Yarışmada 5. sınıflar pedagog Adem Güneş’in Çocuk Terbiyesinde Doğru Bilinen Yanlışlar kitabından, 6. sınıflar yine Adem Güneş’in Annelik Sanatı kitabından, 7. sınıf anneleri ise Haluk Yavuzer’in Gençleri Anlamak isimli kitabından kendilerine yöneltilen 20’şer soruyu cevapladı. Yarışmacı annelere 1 dakika süre verildi.

5. sınıflarda birinciliği 20 sorunun tamamını doğru yapan 5C sınıfı anneleri, 6. sınıflarda soruların tamamını doğru cevaplayan 6B sınıfı anneleri ve 7. sınıflarda ise 20 sorunun 17’sini doğru cevaplayan 7B sınıfı anneleri birinciliği kazandı. Dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi. Anneler, böyle bir yarışmanın düzenlenmesinin çok yararlı olduğunu, okudukları kitaplardan birçok bilgiler öğrendiklerini belirtti.

Okul Müdürü Mevlüt Gümüş, yarışmayı düzenlemekteki amaçlarının daha bilgili-öğrenen anneler oluşmasına kapı açmak ve annelerin eğitilmesi ile ailenin dolayısı ile toplumun eğitilmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER