ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 17:34

Ankara'da 7 bin 776 esnafa hijyen semineri verildi

Ankarada 7 bin 776 esnafa hijyen semineri verildi


 Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Muhsin Temel, il genelinde 7 bin 776 esnafa hijyen eğitimi verildiğini söyledi. Temel, hijyen eğitimi konusunda en duyarlı ilçenin ise Polatlı olduğunu belirtti.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Polatlı Lokantacılar, Kahveciler, Pastacılar ve Fırıncılar Odasının ortaklaşa düzenlediği, ‘Gıda ve Hijyen’ semineri tamamlandı. Seminere katılan 299 esnafa sertifikaları düzenlenen törenli verildi. 13 Eylül Kültür Merkezi'ndeki törene Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin, Belediye Başkanı Yakup Çelik, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel ve esnaflar katıldı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, Ankara’da 30 bin gıda işletmecisinin olduğunu hatırlattı.
Temel, Gıda ve Hijyen semineri konusunda Ankara’nın ilçeleri arasında Polatlı’nın öncülük yaptığını ifade etti.
Geçen yıl hijyen konusunda bir eğitim seferberliği başlattıklarını vurgulayan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, "Şuana kadar sadece ekmek ve unlu mamuller üretenlerin yanında kantin işletmecileri, lokantalar pastacılar aklınıza gıda ile ilişkili tüm işletmelerde 7 Bin 776 arkadaşımıza hijyen eğitimi verdik. Ürettiğimiz her ürünü kendi aileniz tüketiyormuş gibi itina göstermeniz lazım. Ben bunu üretiyorum da başkası yiyor anlayışı çok yanlış bir anlayıştır. Gıdaların başlangıcı hijyenden geçer." dedi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER