ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 15:00

Ankara Evi’nden Başkent bir başka güzel

Ankara Evinden Başkent bir başka güzel


Yenimahalle Belediyesi’nin Ankara kültürünü yaşatmak için hayata geçirdiği Ankara Evi projesi tüm hızıyla devam ediyor. 4 bin 300 metrekare alan üzerine kurulan ve tamamlanma noktasına gelen Ankara Evi, içinde barındırdığı unsurlar kadar eşsiz manzarasıyla da büyülüyor.

    Konum itibariyle Başkenti kucaklayan bir yapıya sahip olan Ankara Evi, ziyaretçilerine muhteşem bir şehir manzarası vaat ediyor. Vatandaşların güzel vakit geçirmeleri için her türlü ayrıntının düşünüldüğü mekan, tamamlandığında Ankaralıların uğrak yeri olacak. Ankara Evi’nin içerisinde yer alacak restoran, vatandaşların ailece keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak. Restoran, birbirinden lezzetli Ankara yemekleri ile damaklara, eşsiz manzarasıyla da gözlere hitap edecek. İçerisinde bulunan düğün salonu ile de evlenecek çiftlerin en mutlu gününe şahitlik edecek mekanda düğünler, Ankara kokacak. Vatandaşlara dört dörtlük hizmetin verileceği salonda Ankara düğünleri, bir başka geçecek.

    Ankara Evi ayrıca Ankara’nın bilim, kültür, sanat ve sergi evi olarak hizmet verecek. Ankara üzerine çalışmaları olan bilim insanları, akademisyen ve uzmanlar çalışmalarını Ankara Evi’nde paylaşacak. Mekan, halk bilimi camiasına, kültür ve sanat insanlarına ve faaliyetlerine de ev sahipliği yapacak.

    Hızla sona yaklaşan Ankara Evi’ni bir an önce Ankaralıların hizmetine sunmak isteyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Evi’nde gezi ve incelemelerde bulundu.
Devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler alan Yaşar, “Ankaralı vatandaşlarımız burada kendi kültürlerini yaşayarak keyifli zaman geçirecekler. Ankara dışından burayı ziyaret edecekler ise şehrimizi daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar. Bu mekanı en kısa zamanda halkımızın hizmetine açmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER