ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 12:31

Ankara Büyükşehir okullara kuyu açıp, su depolarını temizleyecek


Ankara’daki okullara yardım seferberliği başlatan Büyükşehir Belediyesi’ne Büyükşehir Belediye Meclisi’nden destek geldi. Belediye Meclisi’nde, ekonomik gücü olmayan bazı okulların bahçelerinin sulanması için ASKİ tarafından kuyu açılması ve pompa sistemi kurulması kararlaştırılırken, özel okullar da dahil ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki su depolarının ASKİ tarafından ücretsiz olarak temizlenmesi de oybirliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisi toplantısında, yılbaşından itibaren belediye otobüslerinde akıllı kart sisteminin uygulanmaya başlanacağı Ankara’da, 10 Ekim’den itibaren dağıtımın gerçekleştirilmesi ile ilgili düzenlemeye ilişkin de karar alındı.

Belediye Meclisi’nde, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında öğrenci ve öğretmen pasosu için başvuruda bulunanlardan yeni ücret toplama sisteminde geçerli olacak kişiselleştirilmiş indirimli kart verilmesi, 31.12.2013 tarihi mesai bitimine kadar başvuruda bulunan öğrencilerden 5 lira kart ücreti alınması, başka herhangi bir ücret alınmaması, öğretmen bandrolü için başvuruda bulunan öğretmenlerden ise 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında uygulanmakta olan bandrol ücretinin alınmasına devam edilmesine ilişkin EGO Genel Müdürlüğü’nün yazısı okunarak oybirliği ile kabul edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin okullardaki yeşillendirme çalışmalarına büyük destek verdiği hatırlatılan bir diğer önergede de bazı okullarda ekonomik nedenlerden dolayı yeterli miktarda sulama yapılamadığı ve okul bahçelerindeki mevcut ağaçların kuruduğuna dikkat çekildi.
ASKİ Genel Müdürlüğü’nce Ankara’daki ilk ve ortaöğretim okulların -özel okullar dahil- teknik olarak kuyu açılması mümkün olanlarına kuyu açılması ve gerekli olan pompa montajının yapılması yönündeki önerge de görüşülerek gündeme alındı ve oy birliği ile karara bağlandı.

Okullarla ilgili bir diğer önemli karar da su depoları ile ilgili alındı. ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından özel okullar dahil Ankara’daki ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki su depolarının ücretsiz olarak temizlenmesi yönündeki önerge gündeme alınarak oy birliği ile kabul edildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER