ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 17:59

Anasınıfı öğrencilerine oyunlarla trafik eğitimi verildi

Anasınıfı öğrencilerine oyunlarla trafik eğitimi verildi


Kırıkkale Bölge Trafik Şube Müdürlüğü tarafından ‘Trafik kurallarına uyalım kazalara neden olmayalım’ projesi kapsamında Özel Sakarya İlkokulu anasınıfı öğrencilerine uygulamalı trafikte uyulması gereken kurallar anlatıldı.

Trafik Bölge Şube Müdürü Uğur Mehmet Kaya, okul çağındaki çocukların trafik eğitimini şimdiden alması gerektiğini söyledi. 20 yaşındaki bir insana trafik eğitiminin anlatılmasıyla, küçük bir çocuğa oyun eşliğinde trafik kurallarının anlatılmasının çok farklı olduğunu söyledi. İlerleyen zamanlarda eğitimin zor olacağını belirten Kaya, oyunlarla trafik eğitiminin çocukları iyi bir şekilde etkilediğini, büyüdüklerinde trafikte daha dikkatli olacaklarını bildirdi.

Velilerin de bu konuda büyük desteğini aldıklarını açıklayan Kaya, “Kırıkkale'ye baktığımız zaman birçok ilin geçiş, kavşak noktası olarak göze çarpıyor. Bu konuda şehirde yaşayan öğrencilerimizin bilinçlenerek hem kaza riskini azaltıp, hem de daha dikkatli olmalarını sağlıyoruz.” dedi.

Kaya, proje hakkında ayrıca şu bilgileri verdi: “2013 eğitim öğretim yılı süresince eğitimlere devam ettik. Kırıkkale’de çok trafik kazası meydana gelmektedir. Bu kazalardan çoğu yaralanmalar ve can kayıplarına neden olmaktadır. Kazaları azaltmak ve kazalara neden olan unsurları minimuma indirmek için bu tarz projelerle geleceğimizin neferleri olan çoçuklara öğretiyoruz. Bunun yanında Kırıkkale’de ki ilköğretim ve anaokulları öğrencilerine çizgi film ile seyyar trafik yolu ile eğitimler vermekteyiz.”KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER