ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Mart 2013 Pazar 13:39

Anafen SBS'ye rekor katılım

Anafen SBSye rekor katılım


Anafen Derhsaneleri'nin Diyarbakır'da düzenlediği Seviye Tespit Sınavına(SBS) bu yıl rekor katılım gerçekleşti. 30 bin öğrencinin sınava katılmasıyla şehirdeki her iki öğrenciden birinin anafen dershanesinin sınavına girdiği görüldü.

Çınar Anafen Şubesi Müdürü Bedran Samian, gerçekleştirdikleri SBS'ye 30 binlik gibi rekor bir katılımın gerçekleştiğini söyledi. Bu rakamla Diyarbakır'da her iki çocuktan birinin anafen tarafından düzenlenen SBS'ye katıldığını dile getiren Samian, "Böyle bir rakama ulaşmak bizleri çok mutlu etti." dedi. Eğitime verilen önemin her geçen yıl bölgede artmasının herkesi mutlu ettiğini ifade eden Samian, SBS ve okul derslerine takviye kursu dışında öğrencilere bu yıl Mental Aritmetik Kursuda verdiklerini söyledi. Samian, bu kursa olan ilginin fazla olmasının kendilerini çok sevindirdiğini belirtti.

Çermik Anafen Şube Müdürü Murat Erdem ise Çermik'te sınava yoğun bir katılım olduğunu ifade etti. Dershaneye ilginin bu kadar yüksek olmasının kendilerini sevindirdiğini belirten Erdem, "Çermik'te de SBS sınavına yoğun bir katılım oldu. Bunu görmek bizi hem çok sevindirdi hem de çok heyecanlandırdı." dedi.

Çermik'te şubelerinin yeni açılmış olmasına rağmen dershaneye yoğun talebin olduğunu dile getiren Erdem, dershanede daha çok kız çocuklarının bulunduğunu kaydederek, "Dershanemizde kız çocukları daha fazla. Kızlar daha fazla okumak istiyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Her geçen gün eğitim kalitesini arttırmak için çabalıyoruz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER