ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2014 Pazartesi 19:19

Anadolu lisesi öğrencileri Portekiz'de geleneksel yemekleri tanıttı

Anadolu lisesi öğrencileri Portekizde geleneksel yemekleri tanıttı


Antalya Manavgat Turgut Şen Anadolu Lisesi öğrencileri Avrupa Birliği(AB) Hayat Boyu Öğrenme Projesi kapsamında Portekiz'de geleneksel yemekleri tanıttı.

Turgut Şen Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet Kurtuluş Işık, edebiyat öğretmeni Mustafa Ceylan, İngilizce öğretmeni Sevgi Koç ile Fatih Mehmet Mazak, Leyla Canbolat ve Ege Ünlü isimli öğrencilerden oluşan bir grupla Portekiz Mealhada'da yürüttükleri Comenius projesinin ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

Işık, yaptığı yazılı açıklamada, 10-15 Şubat 2015 tarihinde gerçekleşen proje hareketliliğinde 15 ülkeden 60 öğrenci ve öğretmenle bir araya geldiğini kaydetti.

Türkiye grubunun geleneksel yemeklerimizi başarılı bir şekilde tanıttığını belirten Işık, geleneksel Türk müziği eşliğinde bir yemek tarifi videosunu sunmanın ardından da yemekleri hazırlayarak ikram ettiklerini ifade etti. Işık, "Türk yemekleri büyük beğeni topladı. Diğer ülkelerin geleneksel yemekleri hakkında da bilgi sahibi olup karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk." dedi.

Bir sonraki toplantının 31 Mart 2014 tarihinde İsveç'te gerçekleşeceği belirtildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER