ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 11:44

"Anadolu Expo Canlı Hayvan Fuarı"na doğru


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürü Ahmet Güldal, Anadolu Expo Canlı Hayvan fuarının sektör için büyük önem taşıdığını söyedi.
İzmir'de 22-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenecek Anadolu Expo Canlı Hayvan Fuarı Danışma Kurulu toplantısı Seferihisar'da yapıldı.
Toplantının açılışında konuşan Güldal, Türkiye'de ilk olacak fuara yurt dışından da ziyaretçilerin geleceğini, fuarın sektör için büyük önem taşıdığını belirtti.
Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in, 18 Mart'ta Kırsal Kalkınma Destekleriyle yapılan tesislerin açılışı için İzmir'e geleceğini ifade eden Ahmet Güldal, Eker'e fuar hakkında bilgi vereceklerini kaydederek, "Anadolu Expo Canlı Hayvan fuarı yalnız İzmir ve çevresini değil Türkiye hayvancılığını yakından ilgilendiriyor. Fuarda canlı hayvan bulunması, bu canlı hayvanların çeşitliliği ve sayısı çok önem taşıyor. Ülkemize özgü ırkları bu fuarda tanıtmalıyız. Türkiye için bir ilk olan bu fuar sektöre önder olmalı, bundan sonraki çalışmalara ışık olmalıdır" diye konuştu.
Toplantıya, Ege Bölgesi'nde faaliyet gösteren yetiştirici birlikleri temsilcileri katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER