ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 19:55

Anaç sığır ve buzağı desteklemesinde son tarih


Anaç sığır ve buzağı desteklemelerinde son başvuru tarihinin 31 Aralık tarihi olduğu bildirildi. Antalya'nın Manavgat ilçesinde son 15 gün içinde kayıtlarını yaptırmayan anaç sığır ve buzağı yetiştiricilerinin, desteklemeden yararlanamayacağı belirtildi.

Manavgat Süt ve Süt Ürünleri Üretici Birliği (MASÜB) Başkanı Bilal Ay, yaptığı açıklamada, anaç sığır ve buzağı destekleme başvurularında son başvuru tarihinin 31 Aralık 2013 mesai bitimi saati olduğunu söyledi. Anaç sığır ve buzağı desteklemelerinden yararlanacak olan yetiştiricilerin yılsonuna doğru yığılma olmaması için kayıtlarını yaptırma tavsiyesinde bulunan Ay, bakanlığın inek başı 225, doğum sonrası 20 gün içinde kayıt yaptıranlara da 100 lira buzağı desteğinde bulunduğunu kaydetti.
Ay, şunları kaydetti: "Anaç ve buzağı başvuru destekleme başvurularında son 15 gün kaldı. Manavgat'ta geçen yıl 2 bin 460 anaç sığır besleyicinin 552 bin 901 lira destekleme parası aldı. Yine 754 yetiştiricinin başvuruda bulunduğu 2 bin 298 buzağıya 172 bin lira destekleme yapıldı. Suni tohumlama dışında dünyaya gelen buzağılara destekleme yapılmıyor. Destekleme suni tohumlama yoluyla dünyaya gelen buzağılara yapılıyor. Yetiştiriciler başvurularını son güne bırakmasın."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER