ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Temmuz 2014 Salı 17:03

Ambulans şoförü yol istediği için dövüldü

Ambulans şoförü yol istediği için dövüldü

Malatya’da bir ambulans şoförü, hasta taşırken korna çalarak yol istediği sürücü tarafından darp edildi.


İl Sağlık Müdürü Dr. Nail Umay, Malatya Devlet Hastanesi’nde tedavisi biten bir hastayı evine nakleden 112 acil servis ambulansı sürücüsünün, önündeki bir araca korna çalarak yol istemesi üzerine ambulans şoförüne saldırdığını aktardı.

Umay, kısa süreli tartışmanın yoldan geçen vatandaşlar tarafından yatıştırıldığını ifade etti. Olayın böyle kapanmadığını dile getiren Umay, sivil araç sürücüsünün tartışmanın üzerinden bir süre geçtikten sonra arkadaşlarıyla birlikte Beydağı Devlet Hastanesi Kampusu’ndaki 112 Acil Servis İstasyonu'na gelerek ambulans şoförünü darp ettiğini bildirdi. Umay, personellerine 10 gün iş göremez raporu verildiğini kaydetti.

İl Sağlık Müdürü, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti kınadı

Menfur saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyleyen Umay, şöyle devam etti: “112 çalışanlarına yönelik şiddet eylemlerine her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Amacı sadece insan hayatı kurtarmak olan ve her şart ve zeminde gece gündüz çalışan ekiplerimize yönelik bu tür müessif olaylar bizleri olduğu kadar kamuoyunu da yakından ilgilendirmektedir ve üzmektedir. Çok ağır koşullar altında sizlerin imdadına koşan 112 çalışanları belki sadece bir tebessüm bekliyorken yaşadıkları bu türden davranışlar çalışanları olduğu kadar bizleri de endişeye sevk etmektedir. Tek amacı Acil Sağlık Hizmeti vermek olan çalışanlarımıza yönelik yapılan menfur saldırıların sorumlularının cezalandırılmasını ve sağlık çalışanları olarak şiddetin her türlüsünü kınadığımızı belirtmek istiyorum.”

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER