ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 14:58

Amasya Üniversitesi’nde uzaktan tezsiz yüksek lisans fırsatı

Amasya Üniversitesinde uzaktan tezsiz yüksek lisans fırsatı


Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Çakır, Sosyal Bilimler Enstitüsü içerisinde hayat boyu öğrenmenin de bir parçası olarak gördükleri ‘Sınıf Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı’na 50 öğrenci alınacağını söyledi.
Uzaktan Eğitim aracılığıyla tezsiz yüksek lisans programına katılmak isteyen öğrencilerin 09 Eylül 2013 tarihine kadar posta yoluyla veya şahsen başvuru yapabileceklerini belirten Çakır, “Programla ilgili ayrıntılar uzem.amasya.edu.tr. web adresimizde verilmiştir.” dedi.
Tüm derslerin web ortamında verileceğini kaydeden Çakır, “Ders materyalleri sisteme yüklenecek, haftanın belirli günlerinde online dersler gerçekleştirilecek, vizeler internet üzerinden final veya bütünleme sınavları ise bizzat dönem sonunda Amasya’da yapılacaktır. Geçen dönemlerde oldukça yoğun ilgi gören programa ülkemizin dört bir tarafında çalışan öğretmenlerimiz kayıt olmuşlardır.
Söz konusu programa alan farkı gözetmeksizin eğitim fakültesi mezunları, pedagojik formasyon sahipleri veya Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı kurumlarında çalışan tüm öğretmenlerin başvurabilecekler.
Bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) puan şartını, yabancı dil puanı şartını kaldırdık. Yerleştirmeleri herhangi bir giriş sınavı yapmaksızın sadece adayların lisans mezuniyet not ortalamalarını esas alarak yüksekten düşüğe göre sıralama yaparak öğrencilerimizi belirleyeceğiz.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER