ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 14:31

'Amasya için 1980'den beri vaadedilen proje sayısı 20'yi geçmiyor'


 AK Parti Amasya Milletvekili Avni Erdemir, 1980 yılından bu yana siyasi partilerin Amasya için vaadettiklerinin toplam 20 maddeyi geçmediğini söyledi.

Amasya Ticaret Odası (ATSO) Başkanı Murat Kırlangıç, AK Parti Amasya Milletvekili Avni Erdemir, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, AK Parti İl Başkanı Osman Faik Salman ve iş adamlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

ATSO Başkanı Murat Kırlangıç, davete icabet eden milletvekili Avni Erdemir ve Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’e teşekkür etti.

Belediye Başkanı Cafer Özdemir ise şehrin dinamiklerinin harekete geçirilmesinde sivil toplum örgütlerinin önemli bir görevi olduğuna dikkati çekti.

AK Parti Amasya Milletvekili Avni Erdemir ise kamu yatırımları açısından çok önemli mesafeler kat edildiğini belirtekek, “Bizim Spor İl Müdürlüğümüzün 50 yıldır elinde iki şey vardı. Hamit Kaplan Spor Salonu ve 12 Haziran Şehir Stadyumu, onun dışında hiçbir şey yoktu. Belediye Başkanımız yer tahsisini gerçekleştirdi bizde 15 trilyonluk bir maliyetle 2500 kişilik kapalı spor salonumuzun yapılmasını sağladık. Diğer taraftan futbol sahası dökülüyordu. Ben orada çok yürüyüş yaptım oradaki o sarı toprak diz kapaklarımıza kadar iz yapıyordu. İnsanlar sabah ezanından sonra hep yürüyor ama uygun bir ortam yok, nitelikli bir ortam yok, tribünler kapalı mı açık mı belli değil, ama adı kapalı tribündü. 6 milyon liraya yakın bir maliyetle ihale edildi ve inşallah kapalı tribünü ile daha muhteşem olacak.” diye konuştu.

1980 yılından itibaren Amasya için bütün siyasi partilerin projelerinin toplam 20 maddeyi geçmediğini anlatan Erdemir, "Herkes bir şeyler vaat etmiş ama alt alta yazarsanız 20 maddeyi geçmiyor. Bunları yüzde 90’ı aşağı yukarı olmuş veya inşaatı devam ediyor. Bu zamana kadar söylenen iki şey olmadı; birisi ırmakta sandal yüzdürme bir diğeri de teleferik onlarla ilgili de çalışmalar devam ediyor. "şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER