ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 14:22

Altındağlı engelliler hünerlerini sergiledi

Altındağlı engelliler hünerlerini sergiledi


Altındağ Belediyesi, işitme, görme, zihinsel ve bedensel engelli çocukları keyifli bir programda bir araya getirdi. Çocukların ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinliklerde, istendiğinde tüm engellerin nasıl aşılabileceği bir kez daha ortaya kondu.

Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda, Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Keleş, belediye meclis üyeleri, Altındağ Belediyesi kadınlar eğitim ve kültür merkezleri ile gençlik merkezlerinin sorumluları, Altındağ bölgesinde bulunan özel eğitim kurumlarının yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Sahne alan Çağdaş Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, 'Ispanaklı Yumurta' gösterisi ile izleyenleri güldürdü. 'Engeller' konulu tiyatro oyunuyla beğeni toplayan Beşikkaya Gençlik Merkezi üyesi gençlerin ardından da Ulubey Gençlik Merkezi öğrencileri 'Karagöz' oyunu sergiledi. Cam Ustası Feridun Pekeş’in canlı performansı ile sona eren programın ardından engelli gençler, Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Sanat Sokağı sanatçıları ile atölye çalışmasında bir araya geldi.

Farklı yaş gruplarından engelli çocuklar, sanatçılar ile birlikte ebru yaptı, seramik figürleri işledi, sulu ve pastel boyalar ile tuvallere hayal güçlerini yansıttı. Çocuklar, atölye çalışmasının ardından, Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Yemek Salonu’nda aileleri ve öğretmenleri ile birlikte yemek yedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER