ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 12:11

Altepe: Bursa'da susuz köy kalmadı

Altepe: Bursada susuz köy kalmadı


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehirde susuz köy kalmadığını söyledi. Son 2 yıldır kentin doğusu için yapılan projelere odaklandıklarını ve devletin yaptığı yatırımların önünü açtıklarını ifade eden Başkan Altepe, "Onlar bizi yalnız bırakmadı, biz de onları yalnız bırakmayacağız. Bursa´nın batısında ne varsa, doğusunda da o olacak." dedi.

Başkan Altepe, AK Parti Kestel ilçe teşkilatının Danışma Meclisi toplantısında konuştu. Yoğun katılımın sağlandığı ve AK Parti Kestel İlçe Başkanı Nazif Aydın´ın ev sahibi olduğu toplantıya; Başkan Altepe´nin yanı sıra AK Parti Bursa milletvekilleri İsmet Su, İsmail Aydın, Önder Matlı, Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Kestel Belediye Başkanı Yener Acar da katıldı. Bursa´nın doğusunu hiçbir zaman ihmal etmediklerini vurgulayan Başkan Altepe, bu bölgenin en az batı bölgeleri kadar gelişeceğinin garantisini verdi.

Yıldırım, Gürsu ve Kestel´in gelişip kalkınmasına dair adımları daha ilk günden atmaya başladıklarını ifade eden Başkan Altepe, "Özellikle son 2 yıldır bu bölgeye yönelik çalışmalarımız yoğunluk kazandı. Ankara Yolu´nda daha önce 4 şerit olan yolları 6 şeride çıkardık. Yine Ankara Yolu güzergahında bulunan Hacıvat, Deliçay ve Balıklıdere köprülerini 3´er şeritli hale getirerek yeniledik. Metro çalışmalarının yanında kavşak ve köprü çalışmalarımız da hız kazandı. İnşallah bu yaz Ankara istikametinden Bursa´ya girenler, bambaşka bir şehir girişiyle karşılaşacaklar." diye konuştu.

SUSUZ KÖY KALMADI

Konuşmasında Kestel´e yaptıkları yatırımlara da yer veren Başkan Altepe, sadece bu bölgeye BUSKİ tarafından 3 yıllık süreçte yapılan yatırımların tutarının 66 milyon lirayı bulduğunu açıkladı. İlk günden itibaren bölgenin ihtiyaçlarına yönelik tespitleri yaptıklarını, üzerlerine düşen görevleri bir bir yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Altepe, "Kestel halkına yönelik hizmetlerimiz, Erdoğanköy Kent Mezarlığı´ndan Barakfakih Konağı´na, spor alanlarından düzenlenen parklara kadar her alanda sürüyor. Alt yapı çalışmaları BUSKİ´nin de desteğiyle tamamlandı. Susuz köylerimizin suya kavuşması, Büyükşehir Belediyemiz sayesinde gerçekleşti. Susuz köyümüz kalmadı. İtfaiye binasından yarı olimpik yüzme havuzuna, Gölbaşı Mesire Alanı´ndan diğer çalışmalara kadar birçok konuda gereken desteği sağladık. Bursa Teknik Üniversitesi´nin Kestel´e kurulması konusunda ağırlığımızı ortaya koyduk ve sonuç aldık. Yeter ki Kestel gelişsin ve kalkınsın." şeklinde konuştu.

AK Parti Kestel İlçe Başkanı Nazif Aydın, BUSKİ´nin 28 milyon liralık tahsilata rağmen 66 milyon liralık yatırım yapmasının takdire şayan olduğunu anlattı. Aydın, Kestel´de daha önce 6-7 metre olan yol genişliklerinin 12-15 metreye çıkartılması, yine daha önce 3-4 kat olan imar durumunun 5-6 kat olarak revize edilmesi nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe´ye minnettar olduklarını söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER