ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 19:32

Altepe: Bursa dünya kentleriyle yarışacak

Altepe: Bursa dünya kentleriyle yarışacak


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 2014 - 2019 dönemiyle ilgili proje tanıtım toplantısında, Bursa’nın dünya kenti olmasını hedeflediğini ve Bursa’ya hizmet için büyük heyecan duyduğunu söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Recep Altepe, ‘Daima Bursa Daima Hizmet’ fikriyle 2014 – 2019 dönemi projelerini açıkladı. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Altepe, "Bursamız özellikli bir kent. Bu kentte yaşamak şans, yöneticilik yapmak ise bambaşka bir onurdur. Bu şehirde 30 yılı aşan siyasi hayatımla hizmet ettim. Bursa’ya hizmet ettik, eserler ürettik. Bir dönem daha bu göreve talibiz. Halkımızın onayıyla yeniden seçildiğim takdirde, Bursa’da bir ilki yaşamış olacağız. Bursa’mız, insanımız ve ülkemiz için hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Bu dönem 17 ilçeyle 2 milyon 100 bin olan nüfusun 2 milyon 800 bine çıktığını belirten Altepe, "Çözülemeyen hizmetlerin çözülmesi için uğraşıyoruz. Artık dünyada kentler yarışıyor. Biz de Bursa olarak yerimizi iddialı bir şekilde alıyoruz. Avrupa şehirleriyle yarışmak hedefimiz, hedefe daha çok ulaşmak için yerel yönetimlerin daha da etkili olması da talebimiz." dedi.

Recep Altepe, Bursa’da yeni dönemde öncelikli olarak turizm odaklı çalışacaklarını kaydederek, "Sahillerle ilgili yetki bizde olsun, çevre ile ilgili yetki bizde olsun istiyoruz. Eğitim kurumları, hastaneler ve şehir polisinin belediyelere devredilmesini istiyoruz. En iyi yönetim, yakından yönetim. Dünya kenti hedefine Bursa olarak katılımcı, şeffaf ve hızla ulaşmayı istiyoruz." diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER