ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 15:26

Almanya'da trafik kazalarına karşı konsept geliştirildi


Almanya’nın Baden-Württemberg Eyaleti (BW) trafik kazalarını, buna bağlı ölüm ve yaralanmaları azaltmak amacıyla yeni bir konsept hazırladı. Bu bağlamda ‘Daha az ölüm ve yaralanma’ sloganı ile karayolu trafik güvenliği için yeni stratejiler belirlendi.

Baden-Württemberg Eyalet Başbakanı Winfried Kretschmann, ölüm ve yaralanmaya neden olan trafik kazalarını azaltmak istediklerini, 2020 yılına kadar kaza oranında en az yüzde 40’a kadar düşüş hedeflediklerini dile getirdi. Geçen yılın verilerine göre eyalette trafik kazaları nedeniyle 471 kişi hayatını kaybetti. Ölümcül trafik kazalarına dikkat çeken Eyalet İçişleri Bakanı Reinhold Gall, trafik kazalarında can kaybı, ölenlerin yakınlarının yaşadıkları zor durumların yanı sıra, kazaların ekonomik olarak da zararları olduğuna işaret etti.

SÜRÜŞ GÜVENLİK EĞİTİMİ

İstatistiklere göre trafik kazalarının eyalete yıllık maliyeti yaklaşık 3 milyar Euro. Eyalet Ulaştırma Bakanı Winfried Hermann da (Yeşiller) yollardaki altyapı düzenlemesini yeniden ele alacaklarını, kazaların önlenmesi konusunda yapılması gerekenlerin gözden geçirileceğini belirtti. Bakan, trafikte ağırlıklı olarak daha fazla güvenlik için her bireyin yol güvenliği kavramını benimsemesi gerektiğinin altını çizdi. Yeni konseptte bilhassa yaşlı sürücüleri ilgilendiren yenilikler de yer alıyor. Yaşlı sürücülerin dikkatlerinin daha da düşük olması sebebiyle Sürüş Güvenlik Eğitim Programı’na dahil edilmeleri söz konusu olacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER