ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Nisan 2014 Pazartesi 15:39

Almanya'da bir otoban 5 ay kapalı kalacak

Almanyada bir otoban 5 ay kapalı kalacak


Almanya’nın Duisburg kentinde günde 80 bin aracın geçtiği A 59 otoyolu bakım ve genişletme çalışmaları nedeniyle 5 ay kapanacak. Belediye yetkililerine göre, bakım ve onarım çalışmalarına rağmen Duisburg’da ulaşım sorunu yaşanmayacak.

Duisburg şehrinde 5,3 km’lik yapım ve onarım güzergâhının en önemli ayağı 1,8 km’lik Berlin Köprüsü. Köprüde onarılması gereken 7 önemli nokta bulunuyor. Meidrich köprüsü ile Gartsträuch köprüsünde onarım işlerinin süreceği belirtildi. 5 ayda tamamlanması planlanan inşaat çalışmaların kış gelmeden bitmesi için 2 vardiya olarak çalışmalar devam edecek. Çalışmalar 06’dan 22’ye kadar aralıksız sürecek.

1960-70 yıllarında A59, A40, A42’de yapılan köprülerin günümüz ihtiyaçlarına cevap veremediği ve bazı bölümlerinin de büyük risk taşıdığı ifade edildi. Uzmanlar, toplam inşaatların maliyetinin 51 milyon Euro’yu bulacağını belirtiyor.

1 Mayıs’ta Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Yol İşletmeleri A 59 otoyolunda Duisburg Nord ve Duisburg kavşağının arasında bulunan Berlin köprüsünün bakım ve onarım çalışmalarına başlayacak. Büyük ihtimalle çıkacak trafik aksaklıklarını hafifletmek ve bu süre içinde Duisburg’a nasıl ulaşılabileceğini göstermek amacıyla Duisburg belediyesi bir internet sayfası hazırladı. http://a59sperrung.duisburg.de/ adresinden ulaşılabilecek sayfa, A 59 otoyolunun kapatılmasıyla ilgili geniş bilgi sunuyor.

Web sayfasında, işe gidip gelenler, ziyaretçiler, bisiklet sürenler, işçi veya işverenler kentin içinden geçen bu otoyolun haftalarca kapatılmasıyla ilgili bilgi ve tavsiyeler bulacak. Birkaç tıklamayla trafiğin hangi yollardan yönlendirildiği, güncel trafik haber ve bilgileri, sıkça sorulan sorular, ortak seyahat merkez adresleri (Mitfahrzentrale) ve Duisburg ulaşım hizmetleri şirketi DVG’nin A59’un kapatılmasından etkilenenlere sunduğu özel bilet imkânları hakkında bilgi edinmek mümkün. İnternet sayfası, A 59 otoyolundaki bakım ve onarım çalışmaları ve otoyolunun kapatılması ile ilgili özet bilgileri Türkçe ve İngilizce olarak da veriyor.

Web sitesine paralel olarak Eyalet Yol İşletmeleri tarafından hazırlanmış bir broşür de Duisburg’un kuzey semtlerinde ve Duisburg merkezinde belediyenin halk hizmet noktalarında dağıtılacak.

Onarım çalışmalarının öncesinde ve otoyolunun kapatıldığı süre zarfında Duisburg belediyesinin (02 03) 94000 nolu hizmet telefonu Call Duisburg’dan bilgi alınabilir. Call Duisburg’a, hafta içi saat 7 ila 18 arasında, cumartesi günleri 9 ila 16 arasında ulaşmak mümkün.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER