ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 16:45

Alaplı’da yön levhaları asıldı

Alaplıda yön levhaları asıldı


Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde vatandaşların kurum, kuruluş, mahalle ve umumi hizmet alanlarını rahatlıkla bulabilmelerini sağlamak amacıyla yön levhaları asıldı.

        Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, özellikle dışarıdan ilçeye misafir olarak gelenlerin okul, hastane, adliye, kaymakamlık, emniyet, postane gibi kurum binalarıyla, mezarlık ve sanayi sitesi gibi umumi hizmet alanları ve mahalleleri bulmakta güçlük çektiklerini, bu nedenle belediye sınırları içerisindeki ana yol ayrımı ve kavşaklara yön gösterici levhalar astıklarını bildirdi. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, artık ilçeyi bilmeyen bir vatandaşın, yön levhaları sayesinde rahatlıkla aradığı kurum, kuruluş binasına ve umumi hizmet alanına ulaşabileceğini ifade etti.

        Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, yapılan çalışmalarla ilgili şu bilgileri aktardı: “Bilindiği gibi, TOKİ ile Aşağıdoğancılar köyüne bağlı Mollabey yolu güzergahındaki alanı belediye sınırlarımız içine dahil ettik. Dolayısıyla, belediye sınırlarımız biraz daha genişledi. Buna paralel olarak, Adliye Sarayı, Hükümet Konağı ve yeni açılan okul binalarıyla kurumsal binalar da daha geniş bir alana yayıldı. Eskiden, neredeyse tüm kurumlar belediye binamızın çatısı altında faaliyet gösteriyordu. Kurumsal hizmet alanının genişlemesiyle, yön levhaları da kaçınılmaz oldu. Bu nedenle, tüm ana yol ayrımları ve kavşaklara yön gösterici levhalar astık. Bundan böyle dışarıdan gelen bir vatandaş aradığı yere rahatlıkla ulaşabilecek.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER