ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 16:23

Alaplı'da Karşıyaka yolu yeniden yapılıyor

Alaplıda Karşıyaka yolu yeniden yapılıyor


Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde her yağışta bozulan eski köprünün Karşıyaka güzergahındaki yol, yağmur suyu kanalları da döşenerek yeniden yapılıyor.

Çalışmaları inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, altyapısının zayıf olması nedeniyle kalıcı çalışma yapılmadığı için kısa sürede bozulan bu yolun yeniden yapıldığını bildirdi. Beton kaplama çalışmasının ardından trafiğe kapatılacak yolun 15 gün içinde tekrar ulaşıma açılacağını belirtti. Başkan Çimenoğlu, “Eski köprünün Karşıyaka girişindeki yol güzergahı her yağmurda, karda aşırı derece bozuluyor ve yol köstebek yuvasına dönüyordu. Yakın zamana kadar Karayolları’na ait olan ve daha yeni belediyemize devredilen bu yolda, her bozulduğunda asfalt, beton, rotmiks ve parke kaplama yapılır, ancak altyapısı olmadığı için yine bozulurdu. Bizim şöyle bir prensibimiz var: Biz belediyenin ekonomik kaynaklarını, çarçur etmeden çok dikkatli kullanmaya büyük özen gösteriyoruz. İnsanlar emekli maaşıyla su parası ödüyor, ödediği bu paranın bize yüklediği büyük bir sorumluluk var. Dolayısıyla, biz yaptığımız çalışmaları, en hesaplı, en uygun şekilde yapmanın gayretini gösteriyoruz. Biz diyoruz ki, geç olsun ama bir hizmet bir kere yapılsın ve dayanıklı ve dolayısıyla uzun süre kalıcı olsun. Nitekim PTT Yokuşu, Ticaret ve Sanayi Odası’nın önündeki Mollabey yolu, Kılburnu mevkiindeki yollar tamamen kazınmak suretiyle altyapısıyla birlikte yapıldı. O kadar şiddetli yağmura rağmen en küçük bir bozulma veya sel taşkını olmadı." dedi.

Karşıyaka yolunda da kalıcı bir çalışma yaptıklarını ifade eden Çimenoğlu, şunları ekledi: "Zemindeki yumuşak malzemeyi komple kaldırıyoruz, yerine sağlam malzeme dolduruyoruz, yağmur suyu kanallarını da döşeyerek beton kaplamak suretiyle uzun vadeli kalıcı bir yol çalışması yapıyoruz. Bu yolda altyapı çalışmasını tamamladık. Beton kaplamasını da yapacağız ve 15 gün betonun kuruması için yolu trafiğe kapattıktan sonra tekrar ulaşıma açacağız. Bu yol, uzun süre ilçemize hizmet verecek ve bir daha da bozulmayacak. Biz, altyapısıyla birlikte yaptığımız yollara 30 yıl garanti veriyoruz."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER