ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 17:11

Alanya'da bayramda birlik ve beraberlik vardı


Kurban Bayramı nedeniyle Alanya protokolü, Eşgilik Düğün Salonu'nda bayramlaştı. Bayramlaşma programının ardından sırasıyla Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi, jandarma ve emniyette bayramlaşma programları yapıldı. Alanya'da vatandaşlar, kurbanlarını belediyenin belirlediği yerlerde ve özel kesim alanlarında kesti.

Kaymakam Erhan Özdemir'in ev sahipliğindeki bayramlaşma programına Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Alper Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Dur, daire amirleri, siyasi parti başkan ve teşkilatları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam Özdemir, bayramların milli birlik ve beraberliğin pekiştiği özel günler olduğunu ifade etti.

Alanya Belediyesi'nin kurban kesim yeri olarak belirlediği Eşgilik Düğün Salonu'nun yanındaki alanda 10 kasap, 5 imam görev aldı. Alanya Belediyesi'nin hazırladığı kurban kesim yerlerinde çocuklar, kendileri için kurulan oyun parkı ve sinema çadırında çizgi film izleyerek bayram yaptı, ayrıca oyuncaklar dağıtıldı. Zabıta ekiplerinin denetlediği kesim yerinde belediye ekipleri çocukların kurban kesimini izlemesini önlemek için önlemler aldı. Kesim alanına yaklaştırılmayan çocuklar, belediyenin kurduğu oyun parkı ve sinema çadırına yönlendirildi. Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan kavurma, patlamış mısır ve pamuk şeker gibi çeşitli yiyecekler, çocuklara ve kesim yerindeki vatandaşlara dağıtıldı. Kurbanlıkları seven çocuklar da renkli görüntüler oluşturdu.

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Kurban Bayramı'nı çocukların da bayram havasında geçirmesini sağlamak için her yıl bu etkinliğin yapıldığını belirtti. Başkan Sipahioğlu, kurbanlıkların hijyenik uzman kasaplar tarafından kesilerek sahiplerine teslim edildiğini söyledi. Sipahioğlu, vatandaşlara kurbanlıklarını getirmeleri için araç tahsis ettiklerini kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER