ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 16:07

Akyazı TOKİ Konutları temel atma töreni yapıldı


Belediyenin girişimleri ile Akyazılı vatandaşların kira öder gibi konut sahibi olmasını sağlayan, 384 konutun yapılacağı Akyazı TOKi Konutları temel atma töreni, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü konseri ile gerçekleştirildi.

Mutluluğu, sevinci yüzüne yansıyan Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, Akyazı TOKİ Konutlarında halkın merakla beklediği büyük günün geldiğini söyledi. Kaliteli yaşam sunmaya çalışacaklarını ifade eden Başkan Yazıcı, ”Yapılaşma bizim için çok önemlidir. Bilindiği üzere; TOKİ konutları sağlam depreme dayanıklı ve her türlü altyapıya, kendi çocuk parklarına ve otomobil park alanlarına sahip. Hak sahiplerine şimdiden evlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Allah, bir ömür boyu bu evlerde mutlu mesut yaşamayı cümlesine nasip etsin. 29.07.2014 tarihinde bitmesi planlanan konutlar, TOKİ’nin söz vermesiyle 2013 yılın sonunda bitecektir.” dedi.

Sakarya Akyazı ilçesinde gerçekleşen TOKi Konutları temel atma töreninde birer konuşma yapan Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akyazı Kaymakamı Erdoğan Beypınar emeği geçenleri kutlayarak, 'hayırlı uğurlu olsun' dediler.

Törene; TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyon Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Trabzon Of İlçe Belediye Başkanı Murat Saral, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Akyazı Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mutlu Karaca, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, belde belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, ilçe parti başkanları, sivil toplum örgüt temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe Müftüsü Mehmet Şenokur’un duası ve kurban kesimi ardından, protokol üyeleri temel atma düğmesine bastı. Tören sonunda yemek ikramı yapıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER