ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 17:04

Aktif Eğitim-Sen Sinop'ta faaliyetlerine başladı


22 Kasım 2013 tarihinde, milletin bütününün paydaşı olduğu eğitim sektöründe artarak devam eden sorunların çözümü için kurulan Aktif Eğitim - Sen Sinop’ta Ercan Demir' in temsilciliğinde çalışmalarına başladı.

Eğitimin gelişmesini, eğitim çalışanlarının "eğriye eğri, doğruya doğru" diyebilecek, siyasallaşmamış yeni bir sendikaya kavuşmayı hedeflediklerini söyleyen Ercan Demir, ülkede sendikacılık var olduğu sürece ilkeli, sosyal, ortak kazanmaya odaklanmış ve çözüm odaklı sendikacılık yapacaklarını söyledi.

Kültür dünyamızın zenginliklerini bünyesinde barındırmayı ve ülke genelinde tüm eğitimcileri ötekileştirmeden Akif Eğitimciler Sendikası çatısı altında buluşturmayı hedeflediklerini belirten Ercan Demir, "Kamu çalışanlarının haklarının korunmasında ve geliştirilmesinde, çalışma hayatına ait kriterlerin düzenlenmesinde aktif görev alacağız. Ülkemizde gerçek kalkınma ve huzurun yakalanabilmesi için devlet-millet kaynaşması ile sosyal barışın, hak, adalet ve karşılıklı güven temelinde sağlanması gerektiğine inanıyoruz. İleri demokrasinin tesisi ve özgürlüklerin ideal manada temini için en önemli unsurun eğitim olduğuna inancımız tamdır. Eğitim organizasyonunun tüm bileşenleriyle birlikte siyaset üstü değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Eğitimin eğitimcilerle birlikte planlanması ve eğitimciler tarafından yönetilmesi gerekir. Tayin ve terfilerde sadece liyakat ve ehliyete öncelik verilmesi gerekir. Eğitimin her geçen gün daha da karmaşık hale gelen ve çözüm bekleyen sorunlarına rağmen öğrencilerimizin masumiyetine ve dünyanın en nitelikli eğitimini almayı hak ettiklerine inanan tüm eğitim çalışanlarını ülkemiz eğitimine ve eğitim çalışanlarına birlikte hizmet etmek üzere Aktif Eğitim-Sen’e davet ediyoruz. Aktif Eğitim-Sen ailesi olarak kurulduğumuz andan itibaren sendikamıza ilgi gösteren tüm dostlara teşekkür ediyoruz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER