ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 15:48

Akşehir’de Arapça Bilgi Yarışması düzenlendi

Akşehirde Arapça Bilgi Yarışması düzenlendi


Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışmalarının Konya il elemeleri Akşehir’ de yapıldı.
Akşehir Kültür Merkezi (AKM) de yapılan yarışmanın organizesi Akşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yapıldı.Yarışmaya, Konya’ nın merkez ve ilçelerinden 15 İmam Hatip Lisesi katıldı.Toplamda 250 öğrencinin katıldığı yarışma sabah saat 09.30’ da başlayıp 18.00’ de sona erdi.
Okullarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ilçelerini temsil etmek için yoğun çaba gösterdiler. Bu yarışmada dereceye giren okullar bölge yarışmalarında Konya ilini temsil edecekler.
Yarışma 3 kategoride yapıldı.

1. Arapça, bilgi yarışması.
2. Arapça şiir okuma.
3. Arapça dini musiki.

Kur’ an-ı Kerim okunmasıyla başlayan yarışmanın açılış konuşmasını Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy yaptı. Bilgi yarışmasında birincilik ipini Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu Lisesi göğüsledi. Yarışmacı öğrenciler ve okul müdürüne ödülleri Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit tarafından verildi.
Şiir dalında Karatay Anadolu İmam Hatip Lisesi, son kategori olan Arapça Dini musiki dalında Bozkır Anadolu İmam Hatip Lisesi birincilik kürsüsüne çıktı.
Yarışmayı: Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Acar, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, şube müdürleri İsmail Sarıkaya ve Sadık Köseoğlu, CHP İlçe Başkanı Sefer İpek, sivil toplum örgütü temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş izledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER