ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 17:04

Aksaray Üniversitesinde toplu sportif salon açılışı


Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp'in adı öğrenim gördüğü Aksaray Üniversitesi'nde yeni açılan spor salonuna verildi.
Aksaray Üniversitesinde Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Rıza Kayaalp Spor Salonu ve BESYO Binası hizmete Açıldı
    Merkez kampüsteki törene, Aksaray Vali Yardımcısı Mehmet Mızrak, Aksaray belediye Başkan Vekili Hüseyin Altınsoy, Cumhuriyet Başsavcısı Taner Aksakal ve ASÜ protokolünün yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Hakan Hakyemez ile Milli Güreşçi Rıza Kayaalp de katıldı. Düzenlenen törenle Beden Eğitim ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Binası, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Rıza Kayaalp Spor Salonu açılarak resmen faaliyete geçti.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Hakan Hakyemez, Türkiye'de şu an 718 spor yatırımı olduğunu anlatarak, 17 ay gibi kısa bir sürede 50 civarında tesisin bitirilerek Akdeniz Oyunları'na tamamlanacağını belirtti. Ülkenin sadece bölgesel değil küresel anlamda da lider olma pozisyonu bulunduğunu ifade eden Hakyemez, "Allah'ın izni ile 7 Eylül'de İstanbul 2020'yi alarak da bu durum pekişecek." dedi. Rıza Kayaalp Spor Salonu'ndan nice Rıza'ların yetişmesi için dua ettiklerinden söz eden Hakyemez, "İstanbul 2020'ye belki de buradan yetişecek gençler sporcu olarak katılacaklar." şeklinde konuştu.
Rıza Kayaalp Spor Salonu'nun açılışı esnasında konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar da, önemli bir projeye imza attıklarını söyledi. Dünya ve Avrupa Şampiyonu, aynı zamanda Olimpiyat üçüncüsü olan Rıza Kayaalp'in Aksaray Üniversitesi öğürencisi olduğunu anımsatan Rektör Acar, "Değerli öğrencimiz Rıza Kayaalp'in adını spor salonumuza veriyoruz. Rıza sıradan bir sporcu değil. O, hem başarısıyla örnek gösterilebilecek bir sporcu, hem de ahlakı, karakteri ve efendiliği ile örnek gösterilecek bir sporcu ve öğrencidir. Bundan dolayı biz gençlerimize rol model olabilecek değerli öğrencimizin ismini kalıcılaştırmak amacıyla spor salonumuza adını verdik." diye konuştu.
ASÜ'ye yapılan yeni spor salonuna adının verilmesinin kendisini son derece mutlu ettiğini ifade eden Milli Güreşçi Rıza Kayaalp ise "Bundan dolayı rektörümüze ve emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyorum." dedi.
    Şampiyonluğun bir yere kadar olduğunu ifade eden Kayaalp, "Karakter yönünden de sporculara örnek olabiliyorsam ne mutlu bana. İnşallah bundan sonra da hedefim başarıları devam ettirmektir. 2020'ye kadar alabildiğim kadar başarılı sonuçlar almayı istiyorum" diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER