ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 15:09

Aksaray Ticaret Odası ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi'ne geçiyor


 Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üyelerine daha iyi ve daha kaliteli hizmet sunmak adına kalite yönetim sistemine geçiyor.

Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapılan eğitim seminerinde ATSO çalışanlarına gerekli bilgi ve beceriler verilirken, bu konuda ADN Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muzaffer Kıraç ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş bir açıklama yaptı.

Kıraç: ATSO ISO 9001 İLE TÜRKİYE’DE SAYILI OLACAK

Kalite Yönetim Sistemi hakkında eğitim veren Dr. Muzaffer Kıraç, “Bugün Türkiye’de 190’a yakın Ticaret ve Sanayi Odasının sahip olduğu kalite yönetim sistemine ATSO’nun geçmediğini görmüş bulunmaktayız. Sayın Başkanımızın isteği üzerine hemen çalışmaları başlatarak Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası üyelilerine en iyi hizmeti sunmak için ISO 9001 belgesine ATSO da sahip olacaktır. Bugün Burada verdiğimiz eğitimlerde personellerimiz kalite yönetimi hakkında bilgi ve beceri sahibi olmuşlardır. Her kurumun ve her kuruluşun bir rakibi vardır. ATSO Aksaray’da tek olabilir, fakat Türkiye’de tek değildir.” ifadelerini kullandı.

KOÇAŞ: KALİTE ASLA BİR TESADÜF DEĞİLDİR

Göreve geldikleri günden bu yana hep bir şeyi hayal ettiğini ifade eden eden Koçaş, sözlerine şöyle devam etti: "Burada en büyük hedefim, bir gün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin en başarılı Ticaret ve Sanayi Odası olmaktır. Bunun için gayret ediyor ve başarıya doğru ilerliyoruz. Ayrıca bir şeyi de belirtmek istiyorum ki sizlerin de bildiği gibi geçtiğimiz haftalarda çalışmalarımız sonucunda şahsım TOBB’da konsey üyeliğine seçilmiştir.
Sayın Hocamız Dr. Muzaffer Kıraç’ın da söylediği gibi bugün ülkemizde birçok Ticaret ve Sanayi Odası kendini daha yukarılara çıkarmaya çalışıyor. Bu vesile ile üyelerimiz ve Aksaray halkı bilmelidirler ki ATSO kabuk değiştiriyor. Bu değişimlerden bir tanesi de ISO 9001 kalite yönetim sistemine geçmektir. İnşallah bunu da gerçekleştirmiş oluyoruz.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER