ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2014 Pazartesi 15:37

"AKP iktidarı, eğitim camiasını arka bahçesi yapmak istiyor"


Türkiye Kamu Sen Erzurum Temsilcisi Müfit Bayraktar, Milli Eğitim Yasa Tasarısı'yla eğitim camiasının AKP'nin arka bahçesi haline dönüşeceğini ifade etti.

Türk Kamu Sen İl Temsilcisi Bayraktar ve bağlı şube başkanları İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde MEB tasarısını protesto eden basın bilidirisi okudu. Bayraktar, MEB Yasa Tasarısını pimi çekilmiş el bombasına benzetti. Emniyet ve yargıdan sonra eğitim camiasına el atıldığını belirten Bayraktar,"Emniyet ve yargıdan sonra milli eğitime de el atan iktidar, çatlak ses çıkmamasi için her türlü gayreti göstermektedir.. Kadrolaşmanın önünü açan bu ucube yasa tasarısı eğitim hayatımızı yangın yerine çevirecektir" dedi.

Hükümetin Milli Eğitim Bakanlığı'nda yaptığı fişlemelerden rahatsızlık duyduklarına da değinen Bayraktar,"MEB'in yakın zamanda yaptığı fişlemeler düşünüldüğünde hiçbir kıstas getirmeden istediği kişileri doğrudan okul müdürü , müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak atamayı arzulamaktadır. AKP iktidarı kendi devletini kuracak yandaşlarını, torpilli olanları emir kullarını okul yöneticisi yapacak, diğerlerini ise ekarte edecektir. AKP tıpkı emniyet ve yargıda olduğu gibi eğitimde de kendi adamlarını kilit noktalara getirme hevesindedir. Siz ne hakla Milli Eğitim'de yandaş impatatorluğu kurmaya yelteniyorsunuz."

Türk Kamu Sen İl Temsilcisi Bayraktar, dersanelerin kapatılmasına da karşı olduklarına vurgu yaparak,"Eğitimimiz ve öğrencilerimiz ne yazık ki hükümetin inadına kurban edilmektedir." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER