ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 16:36

AKMEK kursiyeri sertfikalarını aldı

AKMEK kursiyeri sertfikalarını aldı


Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın en önemli projelerinden biri olan AKMEK’te bilgisayar ve çini kurslarından mezun olan 40 kadın kursiyere sertifikaları verildi.

AKMEK’te düzenlenen sertifika törenine Belediye Başkanı Nevzat Palta, Belediye Meclis Üyesi Ayşe Akel, Halk Eğitim Müdürü Azmi Arı, kurs eğitmenleri ile kursiyerler katıldı. En haz aldığı işlerin başında AKMEK’in geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Nevzat Palta, kursa katılan bayanların şanslı olduğunu ifade etti. Palta, şunları söyledi: "Aksaray Belediyesi meslek edindirme kurslarımıza katılan siz kıymetli hanımefendilerin inşallah sertifikalarını vermiş olacağız. Bilgisayar kursumuza katılan kursiyerlerden 29 tanesine çini kursumuza katılan kardeşlerimizden de 11 kardeşimizin sertifikalarını vermiş olacağız. Şu ana kadar bilgisayar kurumsuza 599 hanım kardeşimiz katılmış. 572 kardeşimiz sertifika almaya hak kazanmış. Aksaray belediyesi meslek edindirme kursları çerçevesinde şu ana kadar 157 adet kurs açmışız. 39 dalda kurs var.. Bir insan için ne gerekiyorsa her dalda kurs açmışız. Açmaya inşallah devam edeceğiz. 5627 kardeşimiz burada kurs görmüş. Bu çok ciddi bir rakam. 2009 yılından bu tarafa yani yaklaşık 3,5 yıldır bu kursları devam ettiriyoruz. 5627 kardeşimiz burada kursa katılmış ki bu rekor bir seviye. Burası tabiri caiz ise bir okul olmaya başladı. İnşallah bunu büyüteceğiz. Artıracağız artırmaya devam edeceğiz. Biz bunu yaparken de panikleyip çok fazla burada kurs açalım böyle kalitesiz ve seviyesiz kurslar olsun bunu istemiyoruz. Çok emin adımlarla böyle seviyeli kaliteli buraya gelen insanlarımız buradan daha fazla verim alsın bunu özellikle düşünüyoruz. Yoksa çok daha fazla insan gelir ama verim almaz. Hiçbir anlamı olmaz. Bunları düşündük. İnşallah kaliteli seviyeli olmak kaydıyla sayıları artıracağız."

Yapılan konuşmanın ardından Belediye Başkanı Nevzat Palta, Belediye Meclis Üyesi Ayşe Akel, Halk Eğitim Müdürü Azmi Arı, 40 kursiyere bilgisayar sertifikalarını takdim ederek başarılar diledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER