ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 17:29

"Akif, nesilden nesile anlatılacak"


Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 76. yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı. Yazılı açıklamasında Başkan Ün, milli mücadelenin mimarlarından Mehmet Akif Ersoy nesillerden nesillere anlatılacağını söyledi.

Anma mesajında Ün, “İstiklal Savaşımızın manevi cephesini hazırlayanlara öncülük eden, Türk milletinin uğrunda savaştığı ve savaşacağı değerleri ölümsüz mısralarda ebedileştiren Mehmet Akif Ersoy bizlere milli mücadelemizi anlatan eşsiz bir eser hediye etmiştir.

Mehmet Akif Ersoy milletimizin bugünlerini aydınlatan ışığı, toplumun değerlerini ve kişisel ahlakını sağlam bir temele oturtmuş, örnek alınması gereken bir ahlak adamıdır. Osmanlı'nın son zamanlarında yetişmiş büyük bir İslam şairi olan Mehmet Akif Ersoy gibi değerleri yaşatmak, fikirlerini, eserlerini, kişiliğini, edebi kimliğini bugünkü nesillere anlatmak hepimizin ortak sorumluluğu olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadele'nin mimarlarından olan tarihimizin en değerli şairi Mehmet Akif Ersoy’u 76. ölüm yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.’’ dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER