ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 13:40

Akdeniz Belediyesi'nde vezneler hafta sonu açık

Akdeniz Belediyesinde vezneler hafta sonu açık


Mersin merkez Akdeniz Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) ilk taksitinin 31 Mayıs tarihine kadar ödenmesi gerektiğini hatırlattı. Vergi mükellefleri, 25–26 Mayıs tarihlerine denk gelen hafta sonunda da vergilerini Akdeniz Belediyesi merkez hizmet binası veznelerine yatırabilecek.

Akdeniz Belediyesi Mali Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Çakan, emlak ve ÇTV mükelleflerinin vergilerini rahat bir şekilde ödemeleri için fazla mesai yapacaklarını ifade etti. Merkez hizmet binası veznelerinin hafta içi ve hafta sonu da 08.00–17.00 saatleri arasında açık kalacağını belirten Çakan, “Vatandaşlarımızın ödemelerini son güne bırakmamalarını rica ediyoruz. Normal mesai günlerinde merkez hizmet binamızın yanı sıra Kazanlı ve Yenitaşkent’te bulunan veznelerden vergi ödemelerini kabul ediyoruz. Hafta içi çalışan veya işleri nedeniyle vergilerini ödeyemeyen mükelleflerimiz için merkez binamızdaki vezneleri 25–26 Mayıs tarihlerinde açık tutacağız.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz yıl e-belediye uygulamasına geçtiklerini belirten Başkan Yardımcısı Çakan, “Belediyemiz dünyanın her yerinden bir tık uzakta’ sloganıyla başlattığımız e-belediye uygulaması ile de mükelleflerimiz ödemelerini internet üzerinden gerçekleştirebiliyor. Vatandaşlarımız emlak, ÇTV, ilan-reklâm vergilerini havale ya da kredi kartı aracılığıyla ödeyebilir. Sisteme, Akdeniz Belediyesi’nin http://www.akdeniz.bel.tr resmi internet adresi üzerinden ulaşılıyor. Ödemelerin yanı sıra; arsa değer tespiti, dilek ve şikâyet, ödeme makbuzlarının dökümü, rayiç değerleri, evrak takibi gibi işlemleri de yapılabiliyor.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER