ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 18:11

Akaydın’a borçlanma yetkisi komisyonda

Akaydına borçlanma yetkisi komisyonda


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, meclisten işçi alacaklarını ödemek için istediği 5. borçlanma yetkisini alamadı. Komisyona havale edilen karar, yarın tekrar görüşülecek.

AK Parti Grup Başkanı Murtaza Tamyürek, her borçlanma yetkisi istendiğinde işçi borçlarının öne sürülmesini eleştirdi. “İşçi borçları neyse biz destekleyelim.” diyen Tamyürek, 120 ay vadeli 97 milyon liralık kredinin alınmasına karşı olduklarını belirtti. Bu yetkinin verilmesinin yanlış olduğunu bildiren Tamyürek, borçlanmanın kurallara uygun yapılmadığını söyledi.

Mustafa Akaydın’ın borçlardan yakınmasına çıkışan Tamyürek, borçların borçla ödenmesinin yanlış olduğunu ifade etti. Tamyürek, CHP’li Muratpaşa ve Konyaaltı da dahil diğer belediyelerin işçiye borcu olmadığını, bunun yanında bazılarının para da arttırdığını Mustafa Akaydın’a hatırlattı. Akaydın, Tamyürek’in bu sözleri üzerine diğer belediyeleri tebrik ederek “Ben başarısız bir belediye başkanıyım.” diye karşılık verdi.

MHP Grup Başkanı Mustafa Reşat Oktay ise borçlanma konusunun polemik yapılmasını doğru bulmadığını belirtti. Ülkede taşeronlaşmanın arttığını söyleyen Oktay, bu konuda hükümete yüklendi.

Mustafa Akaydın da taşeronculuktan yakınarak, “Taşeron bir ülkenin faciasıdır. Bunu Mustafa Akaydın düzeltemez. Bunları çözecek olan Başbakanımız.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER