ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 15:42

AK Parti’nin Rize’de 94 aday adayı var


AK Parti Rize’de il, ilçe ve belde belediye başkanlıkları için aday adayları belirledi. Aday adaylıklarına 94 kişi müracaat etti.

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, 1 Kasım’da sona eren aday adaylıkları hakkında açıklamada bulundu. AK Parti’de Rize Belediye Başkanlığı için 10 aday adayı çıktı. Bunların içerisinde mevcut Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, emekli Yarbay Hızır Keskin, televizyon kanalı yöneticisi İbrahim Erdoğan, Güneysu Belediye Başkanı Ahmet Minder ve AK Parti eski İl Başkanı Yılmaz Katmer’de yer aldı.

Rize’de AK Parti’de 14 belediye için toplam 94 aday adayı çıktı. AK Parti Rize teşkilatlarında belediyelerde aday adayı bolluğu yaşanırken İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyeliklerine ilgi beklenilenin çok altında oldu. Rize Belediyesi’nin 32 meclis üyesi bulunurken AK Parti’de sadece 62 kişi Rize Belediyesi Meclis üyeliği için aday adayı oldu. İl Genel Meclisi üyeliği için ise 16 aday adayı çıktı.

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, belediye başkanlıkları için aday adaylığı süresinin sona erdiğini belirterek il genel meclisi ve belediye meclisleri için aday adaylığı süresinin 1 Aralık tarihine uzatıldığını açıkladı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER