ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 14:51

AK Parti'li gençler Kıyıkent Evleri'ni beğendi


AK Parti Seyhan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Aksoy ve Yönetim Kurulu üyeleri, Seyhan Belediyesi’nin Barış–İsmet Paşa mahallelerinde gerçekleştirdiği ‘Kıyıkent Evleri’ kentsel dönüşüm ve yenileme alanını gezdi.

        Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Kıyıkent Evleri’ni gezen AK Parti'li gençlerle bir araya geldi. Genç yaşta siyasete atılarak devlet ve millet için son derece önemli bir sorumluluğu üstlendikleri için gençleri kutlayan Başkan Öztürk, "Bu özverili ve asil davranışınızla milletimize hizmet yolunda büyük bir adım attınız. Sizleri öncelikle bu bilinçli tercihinizden dolayı kutluyorum.” diye konuştu.

        Adana’nın 'yaşanabilir bir dünya şehri' olabilmesi için birinci önceliğin çarpık, düzensiz ve salaş yapılaşmanın önüne geçmek olduğunu aktaran Öztürk, mevcut yapıların da kentsel dönüşüm ile planlı hale getirilmesinin gerekliliğini vurguladı. Öztürk, "Adana doğal, coğrafi, kültürel zenginliklerinin yanında şehircilik açısından son derece elzem durumdaki kentsel dönüşümü gerçekleştirdiğimiz takdirde şehrimizin Türkiye’nin öncü kentlerinden birisi olması kaçınılmaz olacaktır." dedi.

        Barış ve İsmet Paşa mahallelerinde birinci etap birinci kısımda bin 398 konutun inşa edildiği Kıyıkent Evleri şantiye alanında AK Parti'li gençleri ağırlayan Azim Öztürk, konuklarına daha sonra örnek daireyi gezdirdi. AK Parti Seyhan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Aksoy ise Adana şehircilik tarihinde ilk kentsel dönüşümü gerçekleştiren Başkanı Azim Öztürk’ü kutladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER