ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 15:56

AK Parti'den 'çivi'li basın toplantısı


 AK Parti İzmir Karabağlar İlçe Başkanı Kadir Uçar, ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Uçar, CHP'li Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm'ün, "AK Parti hükümeti Karabağlar'a bir çivi bile çakmadı. Çaktıysa o çiviyi alır alnıma çakarım." sözüne tepki gösterdi. Uçar, yanında getirdiği çiviyi göstererek, "Kendisine hediye olarak vereceğim. Ne zaman isterse kullanabilir ama biz yine de Kürüm'ün canının yanmasını istemiyoruz. Doğruları görmesini ve takdir etmesini istiyoruz.'' dedi.

Hükümetin son üç yıl içinde onlarca yatırım yaptığını belirten AK Parti İlçe Başkanı Uçar, şunları kaydetti: "Kaymakamlık binası, 10 milyon liralık bütçeyle yapılacak. Sağlık Bakanlığı'nın yatırımları var, aile sağlığı merkezleri yapıldı. İlçemiz sınırında Atatürk Araştırma Hastanesi var, bahçesinde ek bina yapılıyor, ameliyathane olarak kullanılacak. Türkiyenin en büyük ameliyathanesi Karabağlar’da yapılmış olacak. Somut bir bina yok demek akla aykırı. Kürüm inşaat mühendisi, elle tutulur şeyleri sever. İsterse götürür gezdiririz. Halk Eğitim binamız var, içinde büyük bir salon var. Belediyenin maalesef yapmadığı kültür merkezinin açığı kapanmış oluyor. Yapılan bu kadar bina, okul, bunlarda mı AK Parti zamanında yapılmadı? İlköğretim okulu yapıldı, anaokulu yapıldı, çeşitli okullara ek derslik yapıldı. 2013’te ise meslek eğitim merkezi yapılması planlandı. Mobilyacı esnafı için mesleğe yönelik bir merkez olacak. Eskiizmir’de bir ortaokul, Yurtoğlu Mahallesi'nde de kız meslek lisesi planı var."

Karabağlar Belediyesi'nin. başarısızlıklarını örtmek için hedef saptırdığını savunan Kadir Uçar, "Bir belediye düşünün ki üç memuru, emekli olurken kredi çekiyor. Aynı belediye, bir heykel için 13 milyon lira kredi alıyor. Bu ne tezattır? Bir de çıkıp, ‘AK Parti, ilçeye yatırım yapmıyor. Eğer yatırım yaptıysa, çivi çakmışsa alnıma çakarım o çiviyi.’ diyor. Ben de belediye başkanına bir çivi hediye edeceğim, ne zaman isterse kullanabilir. 37,5 metrelik Nasrettin Hoca heykeli yaparak Guinness Rekorlar Kitabı'na girecek bir ilçe değiliz." şeklinde konuştu.

AK Parti Karabağlar Grup Başkan Vekili Erol Körüklü ise Doğuş Grubu tarafından yapılacak, kamuoyunda İstanbul’daki İstinye Park benzeri merkez olarak bilinen, belediyeye ait 12 dönümlük alanı da içine alan yerin belediyenin diğer hissedarlarına satışı konusunda ret oyu kullandıklarını söyledi. Körüklü, “Belediyenin sahip olduğu bir değerin, yüksek bedelle satılması ve ilçenin maksimum kazanmasını istiyorduk. Bize göre tam rekabet koşulları oluşmadı, Karabağlar halkı zarara uğratıldı. Üçüncü şahıslara imkan sağlanmadı, hissedarlar birbirlerine devretti.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER