ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 15:53

AK Parti’den 101 aday adayı başkanlık için başvuru yaptı

AK Partiden 101 aday adayı başkanlık için başvuru yaptı


Nevşehir’de 30 Mart 2014 Pazar günü gerçekleştirilecek Mahalli İdareler seçimlerinde belediye başkan aday adaylığı için AK Parti'ye 101 kişi başvuruda bulundu.

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı’nın yanı sıra, Merkez İlçe Başkanlığı ve ilçe teşkilatlarına, belediye başkan aday aday adaylığı için, 1 Ekim tarihinde başlayan aday adaylığı süreci 1 Kasım itibariyle sona erdi. AK Parti Nevşehir İl Başkanı Kazım Sunar yaptığı açıklamada, Nevşehir’de; merkez, ilçe ve belde belediye başkanlığı aday adaylığı için toplam 101, il genel meclis üyeliği için 40 ve belediye meclis üyeliği için 27 resmi başvurunun yapıldığını belirtti.

Aday adaylığı süresince AK Parti’ye yoğun bir ilgi olduğunu dile getiren Sunar; “AK Partiye üye olsun veya olmasın Yüksek Seçim Kurumu’nun belirlediği şartları taşıyan herkes, belediye başkan aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı. Aday adaylığı sürecinde özellikle son haftalarda ciddi bir taleple karşı karşıya kaldık. Bu durum hem bizim adımıza hem partimiz adına oldukça sevindirici ve gurur verici bir olay, partim adına memnunum. Bundan sonra yapılacak olan temayül yoklamasının ardından aday belirleme sürecine gireceğiz. Adaylarımız belirlendikten sonra seçim gününe kadar hep birlikte çalışmalarımızı yapacağız ve 2014 Mahalli İdareler Seçimlerini başarılı bir şekilde tamamlayacağız. Bu süreçte bütün aday adaylarımızın partimizin misyonuna ve vizyonuna yakışır biçimde propagandalarını sürdürmelerini önemle istirham ediyoruz. Partimize aday adaylığı süresince gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ediyor ve bütün aday adaylarımıza hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum.” dedi.

Sunar, belediye meclisi üyeliği ve il genel meclis üyeliği için başvuru tarihinin 1 Aralık’a kadar uzatıldığını da sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER