ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 17:12

AK Parti Uşak il teşkilatından kuruluş kutlaması

AK Parti Uşak il teşkilatından kuruluş kutlaması


Uşak AK Parti’de, partinin 12. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir kokteyl düzenlendi. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle AK Parti il ve merkez ilçe teşkilatları tarafından organize edilen kokteyle, partinin şu andaki ve daha önceki dönemde görev alan yöneticileri katıldı.

AK Parti Uşak il binasında düzenlenen kokteyle, yerel seçimlerde aday adayı olmayı düşünen isimlerin büyük bölümünün katılması dikkat çekti. AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Gün, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Nacar, Milletvekili Mehmet Altay, İl Genel Meclis Başkanı Ali İhsan Uzun, eski milletvekillerinden Mustafa Çetin ve Alim Tunç, bir önceki dönemin Uşak Belediye Başkanı Mesut Apaydın, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanı Nurullah Cahan, UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Eren, partinin kurucu İl Başkanı Nuri Arslan, eski il başkanları Recep Gümüş, Ali Işık ve partinin gençlik, kadın ve diğer organlarındaki üyeler katıldı.

Kokteylin açılış konuşmasını yapan AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Gün, “12 yıl önce Türkiye’ye hizmet için yola çıkan AK Parti, Uşak ve ülkenin değişik illerinde hizmet seferberliği başlattı. Partimiz kurulduktan çok kısa bir süre sonra, iktidara geldi ve 10 yıldır da yılmadan ve yıkılmadan hizmet etmeyi sürdürüyor. Bize gücümüzü millet veriyor. Bizler milletten aldığımız güçle, hızla büyümeye devam ediyoruz. Milletimizin üzerindeki askeri vesayeti kaldırıyoruz. Bunların yanı sıra vatandaşın gelir ve refah seviyesini de artırdık. Kişi başına düşen milli gelir yıllık 3 bin 500 dolardan 10 bin 500 dolara yükseldi. Eğitim, sağlık ve tüm alanlarda reformlara imza attık. Bu doğrultuda çalışmayı sürdürüyoruz.” dedi.

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay da 'halka hizmet Hakk'a hizmet' anlayışıyla yola çıktıklarını ifade ederek, "Bu bilinçle 12 yıl önce kurulan bir parti, son 10 yılı iktidar olarak geçiriyor. İktidar görevini layıkıyla yaptığımız için millet sürekli AK Parti’ye teveccüh gösteriyor. AK Parti Genel Başkanımız ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partiyi kurduğu gün, ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demişti. Bugün gelinen noktaya baktığımızda hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını görüyoruz. Demokrasi noktasında ülkemiz önemli bir hamle yaptı ve hala yeni reformlara imza atıyor.” diye konuştu.

AK Parti’nin kurucu Uşak İl Başkanı Nuri Aslan ise “Bizim çocukluğumuzda gurbetçilere Almancı derlerdi. O dönemde Almanya’ya gidenler, oradaki hizmetleri övüne övüne anlatırdı. Sağlıkla ilgili bir hastaya hava ambulansı geldiğini sadece duyardık. Fakat AK Parti Hükümetiyle birlikte Türkiye’de de bazı hizmetler hayata geçti. Artık biz de yabancı ülkelerle aynı standartlarda hizmet alan bir ülke haline geldik.” şeklinde konuştu.

Eski il başkanlarından Recep Gümüş de “Nuh tufanı insanlık için yeni bir başlangıç oldu. Türkiye’de 2001 yılında yeniden bir doğuş süreci başladı. AK Parti, ülke için yeni hamlelere başladı ve Türkiye’nin demokratikleşmesi için yoğun bir çaba harcadı. Şu anda hala hizmetler devam ediyor ve ülke gelişiyor.” dedi. Ali Işık da “AK Parti, vesayet sistemini bitirdi. Artık ülkede demokrasi var.” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER