ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 16:11

"AK Parti, kadınların gücüne güç kattı"

"AK Parti, kadınların gücüne güç kattı"


AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, "Kadınların toplumsal hayatta, iş hayatında, siyasette daha güçlü bir şekilde var olabilmeleri için her türlü çalışma, AK Parti iktidarında hayata geçirildi." dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, İl Kadın Kolları Başkanlığı'nın il binasında düzenlediği toplantıya katıldı. AK Parti Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Zeynep Gürbüz, İl Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, İlkadım İlçe Kadın Kolları Başkanı Neriman Pala ve yönetim kurulu üyeleri, Ladik İlçe Kadın Kolları Başkanı Hikmet keyifli ve yönetim kurulu üyeleri, İlkadım mahalle başkanları ile AK Parti il binası toplantı salonunda bir araya geldi. Toplantıya, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş da katıldı.

İl Kadın Kolları Başkanı Zeynep Gürbüz, il ve ilçe kadın kolları teşkilatının başarılı olduğunu, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiklerini dile getirdi. Gürbüz, "Her ay düzenli olarak yaptığımız toplantılarda, yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi veriyoruz. Bu toplantılarımızda yönetim kurulu üyelerimiz ve mahalle başkanlarımız tanışma ve kaynaşma fırsatı buluyor, bilgi paylaşımı yaparak, çalışmalarımıza yansıtıyoruz." diye konuştu.

"BÜYÜK REFORMLAR YAPILDI"

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş da partili kadınlara, AK Parti’nin siyasette kadına bakışından yerel seçim çalışmalarına, birebir iletişimin gerekliliğinden ailelerle yapılacak çalışmalara kadar birçok konuyu paylaştı. Köktaş, "AK Parti iktidarı olarak, kadınların toplumsal hayatta, iş hayatında, siyasette daha güçlü bir şekilde var olabilmeleri, eğitim fırsatlarından mahrum kalmamaları için çok büyük reformlar gerçekleştirildi. Kanunlarda önemli değişiklikler yapıldı. Projeler, kampanyalar hayata geçirildi." diye ifade etti.

YÜZ YÜZE İLETİŞİM
Sahada çalışmanın gerekliliğine dikkat çeken Başkan Köktaş, bu noktada kadınlara önemli görevler düştüğünü söyledi. Mahalle başkanlarının, bulundukları bölgelerdeki çalışmaları planlayıp, birlik ve beraberlik içinde hareket etmesini sağlamaları gerektiğini ifade eden Köktaş, şöyle devam etti: "Ev ev, kapı kapı dolaşarak birebir, yüz yüze iletişimi ön planda tutun. Üzerimizdeki emanet ve sorumluluk çok yüksek. Bize duyulan bu güvenin hakkını vermek için güç birliği yapmalı, çalışmalarımızı da buna göre sürdürmeliyiz. Bizler, her zaman siyasette kadının sesini ve kadının bakışını önemseyerek hareket ettik." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER