ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 16:10

AK Parti heyeti, Demre’de inceleme yaptı

AK Parti heyeti, Demrede inceleme yaptı


AK Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı Av. Rıza Sümer ve İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Mahir Boztepe, Demre İlçe Teşkilatı ile birlikte önceki gün şiddetli yağış nedeniyle oluşan selden zarar gören ev ve tarım alanlarında incelemelerde bulundu, vatandaşları ziyaret etti.

    AK Parti heyeti, ilk olarak İlçe Tarım Müdürlüğü, İlçe Özel İdare Müdürlüğü, Devlet Su İşleri (DSİ) 133. Şube Müdürlüğü, Karayolları 13. Şube Müdürlüğü yetkilileri ile sel bölgesinde incelemelerde bulundu.

Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan incelemede ön hasar tespitine göre, Köşkerler köyünde 260 kişi ve 881 dönüm, Alakent Mahallesi 92 kişi ve 216 dönüm, Karabucak köyünden 52 kişi ve 170 dönüm, Gürses köyünden 10 kişi ve 27 dönüm olmak üzere, toplam 414 kişi ve bin 294 dönüm tarım arazisinin şiddetli yağış ve sel baskınından etkilendiği belirtildi.

    Köy muhtarları ve vatandaşlar ile görüşen AK Parti heyeti, Devlet Su İşleri ve Özel İdare tarafından alınacak önlemler hakkında vatandaşlara bilgi verip, geçmiş olsun dileklerini iletti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER