ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2014 Salı 17:52

AK Parti Dalaman Belediye başkan adayı çekildi


Muğla'nın Dalaman ilçesinde AK Parti’den belediye başkan adayı olan Beyhan Korkut, hakkında açılan davanın Yargıtay tarafından onanmasının ardından çekildiğini açıkladı.

Dalaman'da 2004-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Korkut, 2009 seçimlerinin ardından düzenlenen operasyon kapsamında tutuklanarak cezaevine girmişti. Bir süre sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Korkut hakkında yerel mahkemenin verdiği karar, dün akşam saatlerinde Yargıtay tarafından onandı. Bunun üzerine adaylıktan çekilmek zorunda kaldı.

Beyhan Korkut yaptığı açıklamada, söz konusu cezanın 2007 yılında Dalaman'daki okullara taşımalı eğitimde yemek ihalesinden kaynaklandığı belirterek, "Yemekler 3,5 saatte Fethiye'den taşınarak geliyordu. Buna olmaz dedik, yemekler en fazla 20 dakikada taşınır dedik. Gürleyk, Çöğmen ve Şerefler'e gelen çocuklarımızın haklarını savunmak için mücadele ettik. Bu işten rüşvet, avanta yiyenler, zorla adımı bu ihaleye karıştırdı. İhale kapısından 15 metre ileride, Milli Eğitim'in önünde arkamda dövüş oldu, sadece ayırdım. 50 gün sonra birisi tutanak tuttu, herkese zorla imzalattı. Yargıtay'da beş yıl dosya bekletildi. Bu dosyanın, açılmadan geri gelmesi gerekiyordu. Burada AK Parti'yi başkan adaysız bırakmamak için bugün bu görevden çekiliyorum." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER