ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 18:13

AK Parti adayı Çelik: Yenidoğan orta yolla yeniden doğacak

AK Parti adayı Çelik: Yenidoğan orta yolla yeniden doğacak


AK Parti Kocasinan Belediye başkan adayı Mustafa Çelik, eski ve yeni çevreyolun tam ortasında doğu-batı ekseninde uzanacak Orta Yol projesiyle Ziya Gökalp ve Yenidoğan bölgesinin yeniden doğacağını söyledi.

Yenidoğan Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda yoğun ilgiyle karşılanan Mustafa Çelik, ”Bir belediye başkanı şehrini yeniden planlıyorsa öncelikle ulaşımı düzenlemek zorundadır. Özhaseki Başkanım ve Bekir Başkanım bir bölgede çalışmaya başlıyorsa öncelikle alt yapısını yapar sonra üst yapıyı yerleştirir. Biz de inşallah yeni imara açacağımız bölgelerde ana arterler açarak ulaşımı daha da kolaylaştıracağız. Mahalle aralarındaki sokakları yapacağız ama mutlaka ana arter projelerimiz de olacak. Kayseri’de trafik akışının olduğu doğu-batı eksininde eski ve yeni çevre yollar uzanıyor. Biz bu iki ana arterin arasına öyle bir yol planlayacağız ki; merkezdeki kalabalık eski çevre yola girmeden uzak olan Kuzey Çevre Yola da zorlanmadan açacağımız Orta Yol’la hedefine ulaşacak. Böylece önümüzdeki 10 yılların ihtiyacını da şimdiden planlayıp çözmüş olacağız” dedi.

Orta Yolu’n Ziya Gökalp’in kenarından Yenidoğan Mahallesi’nin de ortasından geçeceği müjdesini veren Mustafa Çelik,” Kısmet olursa ilk kazma vuracağımız projelerden biri Orta Yol olacak. Tuna Caddesi’nden başlayıp Bekir Başkanımın başlattığı Ihlamur Yolu’nu takip ederek Havaalanı yoluna kadar gelecek. Biz de Orta Yol’u buradan Ambar’a kadar açacağız. Siz mahallenizden çıktığınızda şehir merkezine ya da Organize Sanayi Bölgesi’ne çok kısa bir sürede gidebileceksiniz. Çok da şanslısınız çünkü Orta Yol mahallenizin tam ortasından geçeceği için evlerinizin ve arazilerinizin değeri daha da artacak, değerlenecek” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER