ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 15:37

AK Parti 12. kuruluş yıl dönümünü pasta keserek kutladı

AK Parti 12. kuruluş yıl dönümünü pasta keserek kutladı


AK Parti Mardin İl Teşkilatı, partinin 12. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla il binasında kutlama programı düzenledi.

Programa AK Parti İl Başkanı İbrahim Fide, AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, Kadın Kolları Başkanı Zeynep Alkış, AK Parti ilçe ve belde belediye başkanları ve partililer katıldı. Kutlama programında konuşma yapan AK Parti İl Başkanı İbrahim Fide, 14 Ağustos 2001 tarihinin Türkiye için bir milat olduğunu belirterek, 10 yıllık AK Parti döneminin Türkiye’yi ayağa kaldırdığını söyledi.

AK Parti'nin 'Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' diyerek, başından beri toplumsal taleplerle doğru ve samimi bir ilişki kurduğunu, bu bakımdan daha kurulduğu günden beri yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında birinci parti olduğunu belirten Fide, "AK Parti sessiz çoğunluğun sesi, mazlumların ve mağdurların kimsesi, temel hak ve özgürlüklerin güvencesidir. Bölge, dil, cinsiyet, mezhep, renk ve kültür ayırımı yapmadan herkese hizmet götürmeyi şiar edindik.” dedi

İnsan onuru ve hukukunu esas alıp her türlü ırkçılığın, ayırımcılığın, baskı ve zulmün karşısında durmayı temel prensip olarak kabul ettiklerini ifade eden Fide, şöyle devam etti: "Baskı, şiddet ve nefret içermeyen her türlü demokratik hak arayışlarını saygı ile karşılamakta ve siyaset alanını genişleterek demokrasiyi derinleştirmekte ve tahkim etmekteyiz. Mardin AK Parti teşkilatı olarak ülkemizin en önemli üç temel gündemi olduğuna inanıyoruz. Bunlar sivil anayasa, barış ve kardeşlik süreci ile 2023 büyük Türkiye vizyonudur. Mardin teşkilatı olarak bu konuda aziz hemşehrilerimizle birlikte üstümüze düşen ağır sorumluluğun farkındayız. Suni gündemler ve kişisel meselelere takılmadan nasıl ki dün antidemokratik ve bürokratik vesayetçi sistemin enkazını temizlemekten çekinmediysek, yarının demokratik güçlü Türkiye'sini inşa etmekten de geri durmayacağız. Partimizin 12. kuruluş yıl dönümünün teşkilatlarımıza ve bize desteğini artırarak devam ettiren aziz milletimize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini diliyorum.”

AK Parti Mardin Milletvekilli Abdurrahim Akdağ ve Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu de AK Parti iktidarında gerçekleşen hizmetleri anlattılar. Program sonunda AK Parti İl Başkanı İbrahim Fide, AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, Kadın Kolları Başkanı Zeynep Alkış, partinin 12. kuruluş yıl dönümü pastasını birlikte kestiler. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER