ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 22:15

Aile okulu seminerleri başlatıldı

Aile okulu seminerleri başlatıldı


Şehitkamil Belediyesi, son zamanlarda artan boşanma olaylarının önüne geçebilmek ve bireylerin daha mutlu bir yuva kurabilmelerini sağlamak amacıyla ‘Aile Okulu Seminerleri’nin ilkini gerçekleştirdi. Seminerde insanlara farkındalık konusunda bilgiler veren Psikolog ve Psikoterapist Mehtap ile Sefer Kayaoğlu, mutlu olabilmenin yollarını da anlattı.

Şehitkamil Belediyesi organizasyonunda gerçekleşen aile okulu seminerlerinin ilkinde vatandaşlar ile empati kuran Mehtap ve Sefer Kayaoğlu, çocukta bilinçaltı duyguları ile ‘olumlu düşün mutlu ol’ gibi konuları ele aldı. Vatandaşları sahneye çıkartarak konuları uygulamalı bir şekilde anlatan Mehtap ve Sefer Kayaoğlu, insanların duygularına tercüman oldular. Yaklaşık 2 saat süren seminerde özellikle kadınlar, anlatılanları pür dikkat dinleyerek mutlu olmanın sırlarını öğrendi. Anlatılan konulara zaman zaman eşlik eden vatandaşlar, merak ettikleri tüm soruları yönelterek geniş bilgi aldı. Yoğun katılımla gerçekleşen seminer sonunda vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi.

Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na kültür faaliyetlerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Psikolog ve Psikoterapist Sefer Kayaoğlu, şunları ifade etti: ”İlk defa böyle bir uygulama yapıldığı için insanları çok fazla sıkmadan sadece hizmetler ve bundan sonraki konularla ilgili bilgilendirme yaptık. Oyunlar oynayarak seminerimizi gerçekleştirdik. Bu arada Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılan Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi çok muhteşem. Bugüne kadar gittiğimiz salonlar arasında sıraya girebilecek durumda. Belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Bir belediye yapmış olduğu kültür etkinlikleriyle ancak kendisini gösterebilir. Kültür etkinlikleri ne kadar artarsa belediyeler arasındaki çağdaşlık farkı da o kadar artmış oluyor.”

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde (ŞKM) gerçekleşen seminere, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Abdülcebbar Özkara, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Üzücü ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER