ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 21:29

Aile, bağlanan maaşın kesilmesini istiyor

Aile, bağlanan maaşın kesilmesini istiyor


Adana'nın Kozan ilçesinde, baraj inşaatında çalışırken suya düşerek hayatını kaybeden Salih Özbudun'un anne ve babası, SGK tarafından kendilerine bağlanan maaşın, devlet yardımlarından faydalanamadıkları için kesilmesini istedi.

Tavşantepe Mahallesi'nde oturan Mustafa-Gülsüm Özbudun çiftinin çocukları Salih Özbudun, 2011 yılında Saimbeyli ilçesindeki bir baraj inşaatında çalışırken, suya düşerek hayatını kaybetmişti. SGK, evlatlarının ölümü nedeniyle çifte 55'er TL maaş bağladı. Daha önce devlet yardımlarından faydalanabilen, ancak maaş bağlanınca verilen yardımlar kesilen aile, toplam 110 TL tutarındaki maaşla geçinemediklerini dile getirdi.

Baba Mustafa Özbudun, oğlunun hayatını kaybetmesinin ardından yaklaşık bir yıl sonra maaş bağlandığını belirterek, "Oğlumuzdan dolayı bizi emekli etmişler ve SGK'lı olmuşuz. Bizim daha önce yeşil kartımız vardı. Çocuklarımız okul yardımı alıyordu. Biz ailecek kaymakamlıktan yardım alıyorduk. Şimdi bu yardımların tamamı kesildi. Ben kalp hastasıyım, astım hastasıyım, ben çalışamıyorum. Devlet bize 55'er TL maaş bağlamış. Biz bu 55'er TL maaş ile nasıl geçineceğiz. Bu aldığımız maaşları istemiyoruz. Ben özürlü olmaya razıyım. SGK'ya dilekçe verdim, bu maaştan vazgeçiyorum" dedi.

Anne Gülsüm Özbudun ise ölen oğlunun çalışarak kendilerine baktığını belirterek, "Eşim çalışamıyor. Kalp kapağı değişti, astım hastası. 55'er TL maaş veriyorlar. Ben buradan yetkililere sesleniyorum. Ben o 55 TL maaşı istemiyorum." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER