ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 19:59

Ağrı'yı en iyi anlatanlar altınla ödüllendirildi

Ağrıyı en iyi anlatanlar altınla ödüllendirildi


Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası dolayısı ile 'Ağrı'nın Turizm Değerleri' teması ile düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

    İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen ödül takdiminde resim kategorisinde Kuvai-Milliye İlkokulu öğrencisi Melek Sarıdoğan, kompozisyon dalında Doğubayazıt Ahmed-i Hani Ortaokulu öğrencisi Bengisu Tekdemir ve Şiir dalında İmam Hatip Lisesi öğrencisi Nuran Fidan birincilik ödülü olarak altınla ödüllendirildi.

    Dereceye giren öğrencileri tek tek tebrik eden İl Kültür ve Turizm Müdürü E.Muhsin Bulut, "Ağrı'yı anlatan eserleriniz için teşekkür ediyorum. İnşallah ileriki yıllarda serhat şehrimiz güzel ilimize yapacağınız güzel icraatlarınızla hizmet edersiniz." dedi.

    Dereceye giren diğer öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Dereceye giren diğer öğrenciler ise şöyle; Resim dalı 2. İbrahim Çeçen İlkokulu öğrencisi Elif Yaren Aşkoğlu, Resim Dalı 3. Doğubayazıt Fevzi Çakmak İlkokulu öğrencisi Büşra Alkan, şiir dalında 2. Şehit Er Vefa Ortaokulu öğrencisi Yeşim Ataş, 3. Balıksu Ortaokulu öğrencisi Nagihan Yıldırım, kompozisyon dalı 2. Doğubayazıt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sultan Aksu, 3. Ağrı Anadolu Lisesi öğrencisi Kader Kaya oldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER