ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 16:22

Ağrı'nın kurtuluşu kutlandı

Ağrının kurtuluşu kutlandı


Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü büyük coşkuyla kutlandı.

Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenler, Adliye Sarayı önünde devam etti. Törende, Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Büker ile Belediye Başkanı Hasan Arslan öğrencileri ve halkı selamladı.

Günün anlam ve önemini anlatan Belediye Başkanı Hasan Arslan, Türkiye'nin hızla büyüdüğünü, Ağrı'nın da bundan nasibini alacağını belirtti. Ülkenin her geçen gün muasır medeniyetler seviyesine biraz daha yaklaşıp geliştiğinin altını çizen Başkan Arslan, “Zaman zaman dışarıdan ülkemize fitne tohumlarına karşı hiç unutmayalım ki birlik ve beraberlik olmak zorundayız. Ülkemizin her tarafı eşit ve aynı değerdedir. Bu, güzel vatanın her köşesine yayılışımızın, var oluşumuzun simgesidir bugün. Bu vesileyle bütün Ağrılı hemşehrilerimin ve bütün milletimizin bu kurtuluş gününü kutluyorum." dedi.

Kurtuluş koşusu ve halk oyunları ekibinin gösterileri ve şiirler okunmasıyla devam eden programda Trabzon Belediyesi'nin Kanuni Mehteran Takımı gösteri sundu. Okullar arası şiir, kompozisyon ve resim dallarındaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin verilmesi ile program son buldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER