ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 15:47

Ağrı'da kar temizleme çalışmaları sürüyor

Ağrıda kar temizleme çalışmaları sürüyor


Ağrı'da belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarını cadde ve sokaklarda aralıksız sürdürüyor. Kar kalınlığının 60 santimetreyi bulduğu şehirde ana yol ve caddelerde

Ağrı Belediyesi şehirde dün gece başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışının etkisini kaybetmesinin ardından yol açma ve kar temizleme çalışmalarına başladı. Belediye ekipleri, kar kalınlığının 60 santimetreye ulaştığı şehir merkezinde ilk olarak ana caddelerde yol açma çalışması yaptı, ardından Cumhuriyet Caddesi'ndeki kar temizleme çalışmasını tamamlandı. Ekipler, gece boyunca Kağızman Caddesi ve Vali Konağı Caddesi'nin temizleneceğini ve öncelikli okul ve cami yollarının temizliğinin yapılacağını bildirdi.

Ağrı Belediyesi Fen işleri Müdürü Ahmet Boztoprak, çalışmaların diğer mahallelerin ana caddelerinde aralıksız devam edeceğini belirtti. Boztoprak, "Bu çalışmaları vatandaşlarımızın yaya ve araç trafiğini rahatlatmak için yapıyoruz. Çalışmalar Ağrı Belediyesi'nin 2 greyder, 4 yükleyici ve 5 kamyonu ile yapılıyor, İhtiyaç dâhilinde araç da kiralanıyor." dedi.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Boztoprak, "Önce vatandaşlarımızın sık kullandıkları ana cadde ve sokaklar sırasıyla temizlenecek. Ardından sokak araları ve mahallelerimizdeki cadde ve sokaklarda karla mücadele çalışmaları gündüz ve gece devam edecektir." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER